Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: O teatrze ze Zbigniewem Prażmowskim

Piątek, 22 października 2010, 11:56
Aktualizacja: Sobota, 23 października 2010, 13:55
Autor: Iwona Ziółkowska
Wałbrzych: O teatrze ze Zbigniewem Prażmowskim
Zbigniew Prażmowski
Fot. red
Zbigniew Prażmowski – p.o. dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu udzielił odpowiedzi na kilka pytań w związku ze zbliżającym się jubileuszem.

- Zbliża się 65 -lecie Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. Jakimi sukcesami chciałby się Pan podzielić z czytelnikami?

Zbigniew Prażmowski: Dużym sukcesem Teatru jest bardzo dobra frekwencja na spektaklach. Średnio 144 osoby. Jesteśmy zapraszani do dużych placówek w różnych miastach w Polsce. W czerwcu Teatr otrzymał główną nagrodę na V Świętokrzyskim Festiwalu Teatrów Lalkowych „Brzechwa i inni..." w Kielcach. Udało nam się pozyskać miejsce w Galerii Victoria, gdzie będzie wystawa lalek z naszego teatru.

- Jakie są plany w związku z obchodami rocznicy?

Zbigniew Prażmowski: 5-6 listopada odbędzie się jubileusz połączony z premierą „Balladyny”. Na obchody zapowiedziało się wielu znamienitych gości, m.in. Bogdan Zdrojewski czy Joanna Szczepkowska. Podczas wieczoru jubileuszowego każdy będzie mógł przemówić, złożyć życzenia. Na sobotę zaplanowałem zwiedzanie Zamku Książ, by pokazać zaproszonym gościom nie tylko Teatr, ale również Wałbrzych.

- Jakie ma pan plany na przyszłość?

Zbigniew Prażmowski: Nadal niewyjaśniona jest moja sytuacja jako dyrektora, ale mam nadzieję, że wszystko ułoży się bardzo dobrze. Cały czas pracuję nad rozwojem Teatru, wzbogacając obecny repertuar o nowe spektakle. Udało mi się pozyskać spektakl edukacyjny „Przecinek i kropka” – skierowany do dzieci w wieku 4 -8 lat. 26 października odbędzie się jego premiera, w której uczestniczyć będą uczniowie szkół. Listopad i grudzień natomiast zapowiada się bardzo pracowicie. Oprócz licznych spektakli w siedzibie, zaplanowanych jest wiele przedstawień poza Wałbrzychem (Zielona Góra, Kalisz, Głogów). W styczniu rozpoczynamy próby do „Pinokia”, a we wrześniu do „Pierścienia i róży”.

- Czy jest Pan zadowolony z funkcjonowania teatru?

Zbigniew Prażmowski: Jestem zadowolony z pracowników i z tego, co się dzieje w Teatrze. Pozyskujemy sponsorów, którzy nam pomagają: Gazownia Wałbrzyska, Zakłady Energetyczne - Energia Pro z Wałbrzycha, Miejski Zakład Usług Komunalnych, Bank Zachodni WBK, Firma Meble System 2000 - Black Red White, MPK w Wałbrzychu, Uzdrowisko Szczawno – Jedlina S.A., Gmina Wałbrzych, Termet, Camela. ALBA, Pokoje gościnne Konrad, Hotel Maria, Cukiernia Świerczyńscy, BEKPOL Centrum Dystrybucji Wędlin i Mięsa, Kwiaciarnia 24 ze Szczawna Zdroju.

- Czy chciałby Pan coś dodać?

Zbigniew Prażmowski: Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim życzliwym ludziom za okazaną pomoc i wsparcie, w tym Panu Romanowi Szełemejowi – Dyrektorowi Specjalistycznego Szpitala im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu oraz Pani notariusz Bożenie Warzyńskiej. Mam nadzieję, że grono przychylnych Teatrowi ludzi będzie się powiększać. Chciałbym, by Teatr nadal pełnił funkcję edukacyjną i rozrywkową, a także, by znalazły się środki na utrzymanie i rozwój jakże ważnej instytucji dla naszego regionu.

- Dziękuję za rozmowę i życzę spełnienia tych nadziei.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group