Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3633
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Od wiosny ruszy remont Bystrzyckiej

Wtorek, 8 listopada 2016, 9:55
Autor: PAW
Wałbrzych: Od wiosny ruszy remont Bystrzyckiej
Fot. red
Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Gmina Wałbrzych ma otrzymać 3 miliony złotych dofinansowania na remont ulicy Bystrzyckiej. Jak się dowiedzieliśmy, roboty mają ruszyć wiosną przyszłego roku.

Wstępna lista rankingowa wniosków o dofinansowanie w roku 2017 zadań w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019” jest już gotowa.W gronie dróg powiatowych na 6. pozycji znalazł się wniosek Gminy Wałbrzych na zadanie zatytułowane "Rozbudowa drogi powiatowej nr2882D ul. Bystrzycka w Wałbrzychu". Gmina wnioskuje o dofinansowanie w wysokości 3 milionów złotych, a sama deklaruje gotowość wyłożenia na ten cel ponad 5 milionów złotych.

Zakres robót obejmuje ul. Bystrzycką na odcinku od ul. Noworudzkiej do granic administracyjnych Miasta na odcinku ok. 1,1 km. Prace rozpoczną się wiosną, a zakończyć się mają w sierpniu 2017 roku. Zakres prac obejmuje kompleksową rozbudowę i przebudowę ulicy Bystrzyckiej, tj.: wymianę pełnej konstrukcji jezdni, budowę centrum przesiadkowego oraz nowych zatok przystankowych, budowę ciągu pieszo-rowerowego oraz chodników, budowę kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia drogowego. Podczas prowadzenia prac planowana jest także wymiana sieci przez gestorów zewnętrznych, m.in. wodociągowa, elektroenergetyczna, itp.
- Projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac jest elementem opracowywanych przez Wykonawcę robót budowlanych i dopiero po wyłonieniu Wykonawcy poznamy harmonogram prac i wynikające z niego utrudnienia dla kierowców. Jednakże ZDKiUM jak przy każdym realizowanym zadaniu nakłada na Wykonawcę obowiązek zapewnienia dojazdów i dojść do nieruchomości dla mieszkańców i służb miejskich – mówi Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego Ratusza.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group