Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2754
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odkryją nowe perspektywy dla Wałbrzycha

Piątek, 17 kwietnia 2015, 10:24
Autor: red
Wałbrzych: Odkryją nowe perspektywy dla Wałbrzycha
Fot. organizatorzy
Młodzi architekci wezmą pod lupę Wałbrzych i jego kluczowe obszary. W ramach warsztatów Architektour 2015 do miasta zjadą studenci architektury oraz czołowe autorytety projektowania przestrzeni publicznych. Pierwsze spotkanie już 20 kwietnia. Wstęp na wykłady wolny. Zapisy trwają.

Warsztaty odbędą się w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia i potrwają od 20 do 25 kwietnia 2015 roku. Tematem spotkania Architektour 2015 będą m.in. problematyczne i kluczowe obszary Wałbrzycha, a uczestnicy poruszą takie kwestie, jak rewitalizacja przestrzeni miejskich, mała architektura, adaptacja wnętrz urbanistycznych oraz rekonstrukcje budynków.
- Omawiane tematy opracowano wspólnie z przedstawicielami miasta, a kreowanie projektowych odpowiedzi, odbędzie się przy wsparciu samych mieszkańców – mówi Magdalena Dymek z firmy Häfele, będącej partnerem warsztatów Architektour. - Wałbrzych
jest szczególnym miejscem na tego typu działania. Tutaj problemy ekonomiczne i społeczne mieszają się z bogatym dorobkiem europejskiej myśli technicznej i przemysłu.

Warsztaty mają pomóc w realizacji takich projektów, jak rewitalizacja Starówki, Nowego Miasta, Sobięcina, Podgórza, Starego Zdroju i innych, odnowa infrastruktury mieszkaniowej, budowa dróg rowerowych oraz remont obiektów sportowych i rekreacyjnych. Dotychczas Architektour przyglądało się problemom miast Malbork, Przemyśl i Elbląg.

Uczestnikami wałbrzyskiego spotkania pod hasłem „Człowiek a miasto, miasto a człowiek” będą przede wszystkim studenci Politechniki Poznańskiej, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz słuchacze z innych krajowych uczelni. Wśród prelegentów znajdą się architekci czołowych polskich i zagranicznych pracowni odpowiedzialnych m.in. za wielokrotnie nagradzany gmach Biblioteki Akademickiej w Katowicach, pawilon polski na EXPO w Szanghaju, czy projekt Służewieckiego Domu Kultury. Pojawią się również krytycy architektury oraz przedstawiciele mediów branżowych. Wyjątkowy punktem imprezy będzie pokaz nowatorskiej metody tzw. projektowania parametrycznego, która zostanie użyta w kompleksie zamku Książ.

Informacje o wydarzeniach otwartych dla publiczności podczas Architektour w Wałbrzychu można uzyskać pod adresem www.architektour.pl. Wstęp na wykłady jest wolny. Zgłoszenia udziału można wysyłać na adres: wyklady@architektour.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group