Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5566
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Odpowie za próbę gwałtu

Środa, 2 listopada 2022, 11:26
Aktualizacja: 13:28
Autor: red
REGION: Odpowie za próbę gwałtu
Fot. KPP Kamienna Góra
Czujność jednego z funkcjonariuszy po służbie i drobiazgowa praca policjantów pozwoliła na zatrzymanie podejrzanego o przestępstwo, do którego doszło na terenie Czech. Nie będzie to jedyny czyn, za który odpowie...

Międzynarodowa współpraca, która ma miejsce w terenach przygranicznych pozwala na szybkie działanie w momencie popełnienia przestępstwa. Tak było i w tym wypadku, kiedy kamiennogórscy policjanci zostali poinformowani o przestępstwie o charakterze seksualnym popełnionym na terenie Czech.

Policjanci zapoznali się z rysopisem poszukiwanego mężczyzny i pamiętali o nim nawet korzystając z czasu wolnego.

Sytuacja miała miejsce 12 października, kiedy funkcjonariusz Komisariatu Policji w Lubawce w dniu wolnym, spacerując po jednej z miejscowości na terenie powiatu kamiennogórskiego zauważył mężczyznę odpowiadającemu rysopisowi sprawcy i niezwłocznie powiadomił swoich kolegów w służbie. Już w ciągu kilkunastu minut 34-latek z powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany przez kamiennogórskich policjantów wydziału kryminalnego.

Drobiazgowo wykonywane czynności procesowe, w trakcie których policjanci z Kamiennej Góry zabezpieczyli kluczowy materiał dowodowy, pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie dwóch zarzutów dotyczących usiłowania gwałtu na terenie Czech oraz posiadania treści o charakterze pedofilskim.

14 października Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt.

Za czyny, których dopuścił się 34-letni mężczyzna grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
13%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
25%
Złości
9
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group