Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5337
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Odpowiedzą za kradzieże

Czwartek, 11 lutego 2021, 6:35
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Odpowiedzą za kradzieże
Fot. KMP Wałbrzych
Od poprzedniego czwartku do soboty łącznie siedmiu złodziei wpadło w ręce policjantów z Wałbrzycha oraz Boguszowa–Gorc. Mężczyźni w wieku od 27 do 40 lat odpowiedzą za kradzieże, których dopuścili się w ostatnich tygodniach.

4 lutego po południu policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który odpowiedzialny był za dokonanie trzy dni wcześniej kradzieży ośmiu felg aluminiowych z terenu jednej z posesji w Borównie, gdzie wartość strat oszacowana została na około 4 tysiące złotych. Część utraconego mienia już wróciła do właściciela.

W ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz policjantów z Boguszowa-Gorc w piątek wieczorem wpadł natomiast 28-letni mieszkaniec Jaczkowa. W wyniku ustaleń operacyjnych mundurowi wytypowali, że to on na przełomie stycznia i lutego tego roku ukradł z jednej z posesji w tej miejscowości rower o wartości 2300 złotych. W toku dalszych wykonanych czynności policjanci odzyskali utracony jednoślad.

W sobotę przed południem policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali natomiast informację o kradzieży z jednego z niezamkniętych mieszkań w Strudze kolejnego roweru o wartości blisko 1 tysiąca złotych. Podczas przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, kto stoi za przestępstwem, zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn w wieku 35 i 36 lat i również odzyskali utracone mienie.

Kilka godzin później - w sobotnie popołudnie - policjanci pierwszego komisariatu udali się natomiast do jednej z placówek handlowych na Piaskowej Górze, skąd trzech sprawców ukradło kosmetyki oraz leki z jednej z aptek, gdzie straty oszacowane zostały na blisko 600 złotych. Zebrany w sprawie materiały doprowadziły do zatrzymania wszystkich podejrzanych. Jeszcze tego samego dnia przy ul. Kusocińskiego w ręce policjantów prewencji tej jednostki wpadł pierwszy z nich - 39-letni wałbrzyszanin. Dwóch kolejnych - 33 i 40-latek - zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego z "jedynki" w poniedziałek nad ranem w mieszkaniu przy ul. Broniewskiego. W toku wykonanych czynności mundurowi dodatkowo udowodnili sprawcom dokonanie 15 stycznia podobnej kradzieży w jednej z drogerii na Podzamczu, skąd zniknęły wtedy artykuły kosmetyczne o wartości blisko 800 złotych.

Wszyscy sprawcy przyznali się do popełnionych przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Za kradzieże mogą trafić za kraty więzienia na lat 5. O losie łącznie siedmiu podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

3
43%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
2
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group