Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4301
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Odśnieżają na bieżąco

Środa, 21 grudnia 2022, 6:40
Autor: red
powiat wałbrzyski: Odśnieżają na bieżąco
Fot. Ziemia Wałbrzyska
Trwa akcji zimowego utrzymania dróg. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego informuje mieszkańców i turystów, że na terenie powiatu drogi utrzymywane są w kategorii V i IV.

Poniżej przedstawiamy zasady i czas reakcji :

Kategoria V: jezdnia odśnieżona w miejscach zasp, odśnieżony przynajmniej jeden pas jezdni z wykonaniem mijanek, zwalczanie śliskości, jezdnia posypana w terenie zabudowanym oraz na odcinkach decydujących o możliwości ruchu.

Odstępstwa od tej zasady – od czasu ustania odpadów śnieg luźny usuwany jest do 16 godzin, występuje śnieg zajeżdżony i nabój śnieżny , zaspy śnieżne usuwane są do 24 godz. Dopuszczalne przerwy w komunikacji do 24 godz.

Kategoria IV : jezdnia odśnieżona na całej szerokości, zwalczanie śliskości, jezdnia posypana w terenie zabudowanym oraz na odcinkach decydujących o możliwości ruchu. Dopuszczalne odstępstwa od tej zasady – od czasu ustania odpadów snie luźny usuwany jest do 8 godzin, występuje śnieg zajeżdżony i języki śniegowe , zaspy usuwane są do 8 godz. Dopuszczalne przerwy w komunikacji do 8 godz.

- W terenie górzystym kluczowym dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w okresie zimowym są opony zimowe. Nawet najtańsza, nowa opona zimowa ma dużo lepsze parametry niż markowe, wielosezonowe opony czy opony z drugiej ręki. Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego utrzymuje drogi w wyższych standardach niż te przedstawione powyżej. Niestety, nie stać nas na to, aby pługopiaskarki odśnieżały i posypywały drogi co 2 godziny. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi w trudnych warunkach atmosferycznych. Wielu kierowców odwiedzających nasz teren zapomina o zmianie opon na zimowe i przyjeżdża w góry na ogumieniu letnim- przypomina Starosta Wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
5
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
7%
Smuci
1
7%
Złości
1
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group