Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5620
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Ogólnopolskie towarzystwo

Sobota, 26 lutego 2022, 9:53
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Ogólnopolskie towarzystwo
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie–Gorcach w miniony wtorek późnym wieczorem zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Traugutta w tej miejscowości samochód, w jechało czterech młodych mężczyzn. Było podejrzenie, iż mogli oni przewozić w samochodzie narkotyki lub przygotowywać się do włamania.

22 lutego podczas nocnej służby zainteresowanie boguszowskich mundurowych wzbudził jadący przez jedną z głównych ulic tej miejscowości samochód osobowy na lubelskich numerach rejestracyjnych. W środku pojazdu znajdowało się czterech mężczyzn. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń, iż osoby te mogą posiadać narkotyki, bądź np. przyjechać na gościnne występy, celem dokonania włamania, dlatego postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej.

Informacje w dużej mierze potwierdziły się podczas wykonywania czynności z osobami legitymowanymi. 21-letni mężczyzna miał przy sobie marihuanę. Okazało się również, że wrocławianin był poszukiwany za kradzieże i wyrokiem sądu najbliższe pół roku spędzi w więzieniu. Przy innym 21-letnim pasażerze - mieszkańcu powiatu mazowieckiego - funkcjonariusze znaleźli natomiast skradziony wcześniej na terenie Wrocławia telefon komórkowy o wartości ponad 2 tysięcy złotych. Pozostali mężczyźni zostali przesłuchani w charakterze świadków.

Pierwszy z 21-latków trafił już do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych na terenie kraju. Dodatkowo odpowie teraz za posiadanie narkotyków, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności. Okazało się, że drugi 21-latek zakupił telefon komórkowy mając świadomość, że może on pochodzić z przestępstwa, dlatego odpowie teraz za paserstwo. Może spędzić w więzieniu 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

7
58%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group