Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2312
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ogródek Jordanowski na Piaskowej Górze oficjalnie otwarty

Poniedziałek, 6 lipca 2015, 7:31
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Ogródek Jordanowski na Piaskowej Górze oficjalnie otwarty
Fot. Robert Bajek
W minioną sobotę odbyło się oficjalne otwarcie Ogródka Jordanowskiego przy ulicy Dunikowskiego na Piaskowej Górze. Ogródek został zrewitalizowany ze środków pochodzących z Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego w ramach projektu reaktywacja – etap I „Integracja RAZ DWA TRZY! – dzieci, młodzież oraz my”.

"Jest to inicjatywa grupy mieszkańców Piaskowej Góry, którzy w ubiegłym roku zaproponowali rewitalizację Ogródka Jordanowskieo, praktycznie nieczynnego od wielu lat. Miasto przejęło ten grunt w ubiegłym roku, co stworzyło szansę jego zagospodarowania w ramach Buidżetu Partycypacyjnego. Najważniejsze jest to, że grupa mieszkańców złozyła taki wniosek, a później głosowała na niego. To jest jeden z większych projektów jako że Piaskowa Góra to duża dzielnica i otrzymuje stosunkowo dużą część z tego całego budżetu przeznaczonego na miasto. Wiem że następny etap to jest renowacja drugiej części Ogrodu. Składanie wniosków do tegorocznej edycji Budżetu Partycypacyjnego upłynęło 30 czerwca i z informacji od grupy inicjatywnej wiem, że właśnie złożyli wniosek na drugi etap rewitalizacjo tego Ogródka Jordanowskiego. To bardzo dobra inicjatywa. Miasto temu oczywiście sprzyja. W tym celu przejęliśmy grunt od organizacji pozarządowych, które nie dawały sobie rady z jego utrzymaniem. Będziemy wspierać również utrzymanie tego miejsca, bo przejęliśmy ten teren, więc jest to teren miejski" - powiedział Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej

Zadanie "Ogródek Jordanowski - reaktywacja - etap I „Integracja RAZ DWA TRZY! – dzieci, młodzież oraz my”" obejmowało wykonanie pierwszej fazy reaktywacji i przywrócenia obiektu do dawnych funkcji rekreacyjno-zabawowych. Prace rewitalizacyjne prowadzone były tylko na najwyższym poziomie tego terenu, czyli na dawnym placu zabaw i miejscu odpoczynku, które obecnie zostało wyposażone w kilka urządzeń zabawowych i ławeczek. Prace prowadzono również w miejscu dawnego, zburzonego pawilonu.

"Ogródek Jordanowski dla Piaskowej Góry to jest tradycja. Tu zawsze było miejsce do zabawy. Tu była rakieta o której marzymy, że powstanie. Był to obiekt, który niszczał. Przez jakiś czas prowadziło go towarzystwo, które nie dawało rady go utrzymać, stąd obiekt popadał w ruinę. Parterowy budynek który tutaj był trzeba było wyburzyć. Mam nadzieję, że powstanie nowy w drugim etapie projektu. Wielu mieszkańców postulowało, żeby powrócić do tradycji spotkań w miejscu w środku osiedla, z dobrym dojazdem, gdzie mogą się spotkać dzieci, rodzice, młodzież. Do miejsca, które wszyscy znają. Okazało się, że świetnym pomysłem jest Budżet Partycypacyjny. Zebrało się wielu mieszkańców. Ponad 1000 się podpisało pod tą listą. Złączyliśmy siły Uniwersytetu III Wieku, Radnych, Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, Biblioteki, MOPSu, Straży Miejskiej i okolicznych mieszkańców. Wymyśliliśmy projekt, poddaliśmy pod głosowanie i ten projekt wygrał. Już złożyliśmy wniosek na drugi etap. W drugim etapie powstanie parterowy budynek, który będzie miejscem z węzłem sanitarnym, w którym będzie też sprzęt zabawowy. Na środkowym placu zbudujemy boisko do siatkówki plażowej. Może odtworzymy rakietę i poprawimy ogrodzenie, które miejscami wymaga naprawy" - powiedziała inicjatorka projektu Danuta Marosz

Oficjalnego otwarcia Ogródka Jordanowskiego dokonał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który po zakończeniu części oficjalnej spotkał się z mieszkańcami miasta na terenie Ogródka. W ramach imprezy zorganizowano wiele atrakcji, głównie dla najmłodszych. Było wiele gier, zabaw i konkursów z nagrodami dla dzieci. Nie zabrakło też dobrej muzyki, kiełbasek z grilla, malowania twarzy, kolorowych balonów, Patrolu Konnego Straży Miejskiej i lubianego nie tylko przez dzieci Kruka. Przede wszystkim nie zabrakło dobrej zabawy a temu właśnie ma służyć to zrewitalizowane miejsce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group