Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5631
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Okradała schorowaną sąsiadkę

Sobota, 21 maja 2022, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Okradała schorowaną sąsiadkę
Fot. KMP Wałbrzych
Przychodziła do mieszkającej w centrum miasta 90–latki, bo ta w związku z chorobą potrzebowała codziennej pomocy. Okazało się, jednak że chytry plan 44–latki był zupełnie inny. Podczas każdego pobytu w mieszkaniu seniorki – kiedy tylko nadarzyła się okazja – kobieta wykradała zaoszczędzone przez pokrzywdzoną pieniądze.

Funkcjonariusze tej jednostki o sprawie zostali powiadomieni przedwczoraj. Z uzyskanych od córki pokrzywdzonej oraz samej seniorki informacji wynikało, że 44-latka przychodziła w odwiedziny do 90-latki przez kilka ostatnich tygodni. Kiedy młodsza sąsiadka zorientowała się, gdzie starsza kobieta trzyma gotówkę, zaczęła wykorzystywać podeszły wiek seniorki i jej nieuwagę, i praktycznie codziennie wykradała od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Łącznie w okresie od 25 kwietnia do 18 maja z mieszkania zniknęło 30 tysięcy złotych.

Bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia mundurowi pionu kryminalnego drugiego komisariatu udali się na ul. Mickiewicza, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 44-latkę. W trakcie przesłuchania podejrzana złożyła wyjaśnienia i przyznała się do popełnienia przestępstwa. Złodziejka stanie teraz przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 5. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu objęta została dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
1
5%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
6
27%
Złości
13
59%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group