Sobota, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 1426
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Opozycja oburzona sprawozdaniem starosty

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Wtorek, 31 marca 2015, 6:25
Aktualizacja: 7:19
Autor: PAW
Fot. red.
Dzisiejsza sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego miała podobny przebieg do kilku poprzednich posiedzeń. Tym razem radni opozycyjni zarzucili staroście i pozostałym członkom Zarządu lekceważenie innych radnych i mieszkańców powiatu.

Sprawa dotyczy sprawozdania starosty z wykonania uchwał i działalności Rady. Takie sprawozdanie otrzymali wszyscy radni i opozycja chciała dowiedzieć się kilku szczegółów i stąd jej pytania do starosty. Jednak Jacek Cichura najczęściej w takich sytuacjach wskazuje osoby, które udzielają odpowiedzi lub informuje radnych, że otrzymają oni jego odpowiedź na piśmie. To oburzyło Kamila Orpla.
- Nie wiem czy starosta i Zarząd uczestniczą w spotkaniach Zarządu, skoro nie potrafią udzielić odpowiedzi na najprostsze pytania radnych – mówi Orpel. – Reorganizacja przeprowadzona w starostwie miała nie generować dodatkowych kosztów, a tymczasem dowiadujemy się o dodatkowym etacie w PUP-ie. Podejście starosty i brak odpowiedzi na nasze zapytania świadczą o braku szacunku do radnych.

W podobnym tonie wyrażał się inny opozycyjny radny Grzegorz Walczak.
- Jak patrzę na zachowanie członków Zarządu, to uważam, że ten Zarząd jest zbędny – mówi Walczak. – Zamiast starosty pracownicy merytoryczni odpowiadają na nasze pytania. W takim razie po co członkowie Zarządu przychodzą na sesje, skoro i tak nie mają nic do powiedzenia?

Radny Walczak zasugerował, że może członkom Zarządu potrzebne jest przeszkolenie, które pozwoliłoby im nabyć doświadczenia i umiejętności udzielania odpowiedzi na pytania. Członek Zarządu Mirosław Potapowicz zaproponował, że takie szkolenie powinien przeprowadzić sam Grzegorz Walczak.
- Chętnie posłuchamy dobrych rad. Robimy wszystko zgodnie ze statutem, który dopuszcza udzielanie odpowiedzi na piśmie, ale często jest tak, że żadna nasza odpowiedź nie zadowala radnych – mówi Potapowicz.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz

najnaj 30-03-2015 14:18
Niech się Orpel tak bardzo nie denerwuje tylko zobaczy jak wyglądają odpowiedzi szełemeja ciągle pytającej się Rosiakowej.
~bóle_bule 30-03-2015 14:38
ojoj nie udzielili odpowiedzi chłopcu od bule i teraz oburzony Kamilek pójdzie poskarżyć się tatusiowi. "Tato! Tato! Dlaczego Oni nie chcą mnie słuchać i odpowiadać na moje pytania? W Jedlinie wszyscy kłaniają Nam się w pas a tutaj mnie nie szanują! Złożę na nich donos! Tylko do kogo?" (beczy) :D
~Gość z Walimia 30-03-2015 15:06
Powiem tak dorwali się Panowie Kwiatkowski , Cichura i Potapowicz do władzy ale nie bardzo wiedzą i nie mają doświadczenia w sprawowaniu takiej władzy. A Pan Kwiatkowski to już wysokiej klasy specjalista zna się na wszystkim to oznacza jedno nie zna się na niczym . Do szkoły Panie Kwiatkowski do szkoły czas na naukę przeznaczył Pan na Wagarowanie teraz wychodzą braki w nauce a na Stanowisku Vice trzeba cos wiedzieć ,żeby coś konkretnego bez żenady nie powiedzieć.
~podzielam 30-03-2015 15:59
Tak to prawda Pan szełemej ma swoje zazwyczaj godzinne wystapienie - pięknie opowiada szczegółowo z pełnym zaangażowaniem - dobrze sie tego słucha - woda na młyn itd ale nikt sie do tych sprawozdań nie może odnieść - zazwyczaj pada stwierdzenie albo przewodniczącej albo radnego np. Torbusa - pytać to sobie prosze pisemnie w ramach zapytań i interpelacji. Bywam na tych sesja czasami i to chba taka norma to czego sie dziwić Staroście przykład idzie z wielkiej polityki a nie maluczkich gmineczek podległych liderowi Aglomeracji :))))))
~Nie dokazuj 30-03-2015 16:08
Tak wygląda współpraca "ponad podziałami", w wydaniu pana Kwiatkowskiego. Wrzeszczeć i wyzywać wszystkich wokół, zarzucać nieprawidłowości (jeśli nie przestępstwa), obrażać bardzo łatwo, ale kiedy trzeba powiedzieć coś sensownego, wyjaśnić dlaczego takie, a nie inne decyzje, oooo tego pan wiecstarosta nie potrafi, starosta zresztą również. Dzisiaj zarząd pisze sprawozdania dla tych, z którymi powinien rozmawiać i współpracować "ponad podziałami". "Gościu z Walimia" tu nawet szkoła nie pomoże, bo "czego się Jaś nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał", pan Kwiatkowski musi zmieniać na oficjalnych spotkaniach swój sposób bycia o 360 stopni, a to jest ogromny dla niego wysiłek. Gdyby mógł mówić tam "po swojemu", zaraz by im wszystko wytłumaczył.
najnaj 30-03-2015 17:24
Nie obawiaj się gościu z Walimia Kwiatkowski ma więcej doświadczenia niż Orpel i na pewno da mu radę.
~Nedza 30-03-2015 17:30
Tato tato wystrugaj mi nowe korytko, bo mi zabrali, teraz koledzy mnie nie lubią...
~jędrek 30-03-2015 17:49
A o co mądrego może zapytać pani Rosiak, no o co ? O nieistniejącą ulicę Straży Pożarnej , Ty naj naj nie ośmieszaj się , ZOBACZ ILE GLOSOW DOSTALA W OSTATNICH WYBORACH POPARCIA . To już samo za siebie mówi z kim do czynienia Szełemej . A co do tej Rady Powiatu ,to jednak tam rządzą ludzie prymitywni, wcale nie lepsi od poprzedników. Chyba będzie wcześniej fotum nieufności i referendum w powiecie , będzie się działo oj będzie , a arogancja pana Kwiatkowskiego wzrasta niebotycznie i niebezpiecznie dla niego samego .
~Wałbrzyszanin 30-03-2015 18:49
To już teraz wiem dlaczego starosta trzyma stronę PUP mimo łamania prawa przez tę instytucję. Zobaczymy co w sprawie powie SA
~Lawinka 30-03-2015 20:04
Orpel ogarnij się
~oburzony 30-03-2015 20:42
Najnaj czy ty na głowę upadłeś? Tu chodzi o to, by zarządzać prawidłowo powiatem, z korzyścią dla mieszkańców, a nie o to kto komu da radę. Mnie interesuje między innymi doświadczenie, kultura, wiedza jaką dysponuje ten, który rządzi, a nie to czy da radę Orpelkowi. No ludzie! Co za ciemnota z ciebie najnaj, dokładnie jak wszyscy wyborcy pana wicestarosty.
~Niekamil 30-03-2015 20:43
Maluczcy się oburzyli, ojojoj! zabierajcie zabawki i spadajcie do innej piaskownicy!
~meksyk 30-03-2015 22:41
Obecne władze powiatu, to w sumie prawdziwe wieśniaki, ale trzeba przyznać im jedno. Wydymali PO koncertowo. I z tego cieszę się. Nie zapominajmy, że kiedy w powiecie rządziło PO poziom sprawowania rządów był niewiele wyższy.
~leczcie_się 31-03-2015 8:12
Gość z Walimia i Nie dokazuj może już czas najwyższy iść na terapię? Co wam ten Kwiatkowski zrobił, że tak regularnie na niego ujadacie? Randkował z waszymi mamusiami? Któryś z jego busów spóźnił się a wy zmarzliście na przystanku? hehe. Jesteście zakompleksionymi żałosnymi ludzikami mocnymi w gębie. Tyle w temacie:))
~ktos 31-03-2015 9:45
Starosta - były kolejarz. To wiele wyjaśnia
~Jerzy Jacek Pilchowski 31-03-2015 11:01
Miło jest patrzeć jak POwcy dostają wcieklizny.
~Nd 31-03-2015 11:35
Do "leczcie się".Zapomniałeś wspomnieć o "Jędrku" i "meksyku" bądź sprawiedliwy. Powiem ci, że tak, ciągle spóźniały się busy , mam chore zatoki przez to ciągłe wyczekiwanie na przystankach, .......... A mnie dziwi dlaczego ty się tak o niego martwisz? To dziarski chłop da sobie radę! I wytłumacz mi kto i dlaczego "ujadł i ujada" na Orpla, co on komu zawinił? Kto i dlaczego w ubiegłej kadencji ujadał na Piksę? Nikt się jakoś o nich nie upominał, a ty tak się przejmujesz Kwiatkowskim, niech trochę poczyta o sobie skoro zachciało mu się być starostą. Mało to p. K. ludziom nadokuczał? A jeśli chodzi o terapię to powinieneś udać się na tę, która uwolni twoje uzależnienie od pana Kwiatkowskiego.
~Aurelia 31-03-2015 13:59
Panie Jacku P. jeśli pańska działalność polityczna polega na tym, aby popatrzeć na wściekających się POwców, których wkurzyli PiSowcy, to myślę, że wciąż Pan nie wyrósł z "rzucania kamieniami w milicjantów". Za chwilę uwierzę w "politykę miłości" PO.:) A przecież pan wicestarosta mówił, że współpracujecie z PO ponad podziałami, kłamał czy cóś?:))) "ktosiu" a zastępcy starosty - to były busiarz i DJ. To chyba w już wszystko wyjaśnia.
~meksyk 31-03-2015 19:54
"Nd". Racz waść skorzystać z rady i nie szukaj ze mną zwady.
~PO... 31-03-2015 20:15
Wysoka Rado i wielce profesjonalny Zarządzie! Na litość Boską, nie opluwajcie się nawzajem, weźcie się wszyscy do pracy, pokażcie, że jesteście godni sprawowania swoich funkcji. Wyborcy mają już tego dosyć, patrząc jak bierzecie się za łby, opluwacie i nienawidzicie. Przecież kadencja dopiero się zaczęła, co będzie pod jej koniec - zagryzienie się jak te psy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group