Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 3977
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Oświadczenie Starosty

Czwartek, 20 stycznia 2022, 12:30
Autor: red
powiat wałbrzyski: Oświadczenie Starosty
Fot. UM Głuszyca
Prezentujemy oświadczenie starosty Krzysztofa Kwiatkowskiego, a dotyczące nowej siedzibu UM w Głuszycy.

Oświadczenie Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego

W nawiązaniu do wypowiedzi Romana Szełemeja Prezydenta Miasta Wałbrzycha z dnia 17 stycznia 2022r., zamieszczonej na profilu społecznościowym Facebook, chciałbym sprostować zawarte w wypowiedzi Prezydenta nieprawdziwe fakty dotyczące nowej siedziby Urzędu Miejskiego w Głuszycy.

Pan Prezydent użył zwrotu „wielki obiekt porzucony przed kilkoma laty”. Nie jest to twierdzenie prawdziwe i nie bardzo rozumiem, kto miałby porzucić ten obiekt. W budynku do sierpnia 2015 roku mieścił się Zespół Szkół w Głuszycy, którego organem prowadzącym od 2012 r. była Gmina Głuszyca, którą od 2014 roku reprezentował Burmistrz Roman Głód. Decyzją Rady Miejskiej Głuszycy z dniem 1 września 2015r., Zespół Szkół został „oddany” do prowadzenia Powiatowi Wałbrzyskiemu. W dniu 22 września 2015r., Gmina Głuszyca przekazała Powiatowi Wałbrzyskiemu doprowadzony do ruiny przedmiotowy budynek, nie usuwając wcześniej zaleceń nałożonych na Gminę decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wydaną w dniu 10 lipca 2015r. Na mocy tej decyzji budynek został wyłączony z użytkowania do czasu usunięcia zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego zobowiązał Gminę Głuszyca i Burmistrza Romana Głoda do usunięcia zagrożenia w dwóch terminach do 30 listopada 2015r, i do 31 grudnia 2015r. Gmina Głuszyca nie wywiązała się z obowiązków i zaleceń. W dniu 22 września 2015r., aktem notarialnym prawa własności do tej nieruchomości zostały przeniesione na rzecz Powiatu Wałbrzyskiego. Ponieważ Powiat Wałbrzyski nie dysponował środkami wystarczającymi do przeprowadzenia niezbędnych remontów, została podjęta decyzja o zbyciu nieruchomości w drodze przetargu. Opracowano operat szacunkowy i przystąpiliśmy do procedury sprzedaży. Następnie Pan Burmistrz i Rada Gminy Głuszyca w dniu 24 listopada 2015r., kolejny raz zmieniła zdanie i wystąpiła z prośbą o ponowne, nieodpłatne przekazanie przedmiotowej nieruchomości na rzecz gminy. Rada Powiatu Wałbrzyskiego uchwałą z dnia 11 stycznia 2016r. wyraziła zgodę na nieodpłatne przekazanie nieruchomości i z dniem 20 stycznia 2016r., nieruchomość wróciła na stan Gminy Głuszyca. Od tego czasu Powiat Wałbrzyski nie był właścicielem obiektu.

Nie rozumiem zatem stwierdzenia, że obiekt był porzucony od lat. Od lat pięciu znajduje się w zasobach Gminy Głuszyca, za które odpowiada Burmistrz Roman Głód. Mając powyższe na uwadze stwierdzenie, że obiekt został porzucony jest nieprawdziwe. Natomiast bardzo cieszy fakt, że został wyremontowany i przywrócony do użytkowania przez lokalną społeczność ze środków UE pochodzących z ZIT-u Aglomeracji Wałbrzyskiej

Twoja reakcja na artykuł?

13
57%
Cieszy
4
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
26%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group