Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1422
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Palmy wysokie do nieba

Wiadomości: REGION, Czarny Bór
Niedziela, 17 kwietnia 2011, 14:36
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:10
Autor: PAW
Fot. PAW
Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Czarnym Borze został rozstrzygnięty najpopularniejszy w naszym powiece konkurs na najpiękniejsze i największe palmy.

Już po raz trzynasty w Czarnym Borze odbył się konkurs na najpiękniejsze i największe palmy. Na pomysł zorganizowania tego konkursu wpadł ksiądz proboszcz Władysław Stępniak. Od wielu lat jest to jedna ze sztandarowych uroczystości gminy Czarny Bór. Biorą w niej udział już kolejne pokolenia. Naukę zdobienia palm w Czarnym Borze krzewi się już dzieciom w przedszkolu i szkole podstawowej. Prym wiedzie Anna Janik, która sama też bierze czynny udział w konkursie. W tym roku Pani Anna, wraz z córką Joanną, wygrała w kategorii na najwyższą palmę. Ponadto wójt Adam Górecki nagrodził Annę Janik za wielki wkład w krzewienie tradycji.
- Jestem wzruszony tym, co zobaczyłem w Czarnym Borze – mówi Adam Górecki. – Tradycja to bardzo ważny element naszego życia i cieszę się, że mieszkańcy gminy o tym pamiętają.

Przy ocenie najpiękniejszych palm, jurorzy brali pod uwagę samodzielność wykonania, staranność i pomysłowość.

W kategorii przedszkolaków i klas młodszych zwyciężyła palma wykonana przez klasy I-II SP w Czarnym Borze. Na drugim miejscu uplasowała się palma zrobiona przez Gminne Przedszkole Samorządowe „Melafirek”, a trzecia pozycja przypadła w udziale Podwórkowemu Kółku Różańcowemu z Grząd.

W kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wygrali uczniowie klasy III c z Gimnazjum w Czarnym Borze. W pobitym polu pozostawili klasę I a z Gimnazjum w Czarnym Borze oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Czarnym Borze.

Wreszcie w kategorii dorosłych jurorom najbardziej spodobała się palma wykonana przez Irenę i Mieczysława Rusnarczyków. Drugą lokatę przyznano Stefanii Rusnarczyk, a trzecią Elżbiecie Preis i Zofii Mytych. Pozostali uczestnicy konkursy otrzymali dyplomy i słodycze.
- Czarnoborski konkurs palm jest znany na całym Dolnym Śląsku i wiele osób nam zazdrości tak wspaniałej uroczystości – mówi Jarosław Janik, jeden z organizatorów konkursu.

A organizatorami konkursu byli: Parafia w Czarnym Borze Urząd Gminy w Czarnym Borze, Centrum Kultury w Czarnym Borze oraz Stowarzyszenie Górali z Czarnego Boru.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group