Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 5731
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Park Rusinowa zmienił swoje oblicze

Poniedziałek, 26 listopada 2018, 13:11
Aktualizacja: Wtorek, 27 listopada 2018, 15:35
Autor: JAZ
Wałbrzych: Park Rusinowa zmienił swoje oblicze
Fot. JAZ
W Parku Rusinowa w wałbrzyskiej dzielnicy o tej samej nazwie, odbyło się uroczyste otwarcie zrewitalizowanego parku.

W trakcie prac skupiono się przede wszystkim nad wymianą nawierzchni istniejących w parku alejek spacerowych. Po zniszczonych i dziurawych ścieżkach nie ma już śladu. W zamian zaoferowano mieszkańcom asfaltową ścieżkę rowerową wraz z ciągiem alejek spacerowych. Dodatkowo Park Rusinowa został wyposażony w nowoczesne, ale jednocześnie stylowe oświetlenie, które najwięcej uroku daje w godzinach nocnych. Wzdłuż alejek zainstalowano nowe ławeczki wypoczynkowe.

Uroczystościom towarzyszyła spora grupa mieszkańców i dzieci z okolicznych szkół, przedszkoli.
- Jestem bardzo zadowolony, że jest wśród nas tyle dzieci. Dlatego bardzo was też proszę o to, żeby dbać o to miejsce. Prace kosztowały bardzo dużo pieniędzy. Waszych rodziców, dziadków, ale też dzięki funduszom Unii Europejskiej udało nam się wyremontować to miejsce – zwrócił się do zebranych dzieci prezydent Roman Szełemej.

Rewitalizacja parku wyniosła blisko półtora miliona złotych. Kwota unijnego dofinansowania sięgnęła aż 85 procent, co daje niebagatelną sumę miliona trzystu tysięcy złotych. Park Rusinowa został dodatkowo zasadzony wieloma gatunkami różnych drzew, które mają nie tylko uatrakcyjnić miejsce, ale również doprowadzić do rozwoju ekosystemu. Dzięki nowym drzewom czy krzewom w parku ma pojawić się więcej pszczół, motyli oraz innych owadów. Kolorowo będzie zatem nie tylko na powierzchniach trawiastych, ale i w powietrzu.

Prace rewitalizacyjne zostały w większej części już zakończone. Przed nami jednak kolejny etap modernizacji miejsca.
- Obecnie Park Rusinowa jest już na pewno miejscem bezpieczniejszym. Można tu pobiegać, pospacerować. Jest oświetlenie, a będzie jeszcze monitoring, który sprawi, że będzie jeszcze bezpieczniej – mówił Roman Szełemej.

Mieszkańcy dzielnicy Rusinowa dziękowali prezydentowi, za obecne prace i jednocześnie zwrócili uwagę, że bardzo w tym miejscu przydałby się nowy plac zabaw, terenowa siłownia.
- Będziemy się starać spełnić oczekiwania mieszkańców i w przyszłym roku będziemy pracować nad tym, by powstała tu i siłownia i plac zabaw – mówił prezydent Wałbrzycha.

Obecnie dla dzieci i młodzieży przygotowano miejsce do zjeżdżania na nartach oraz nową górkę dla amatorów saneczkarstwa.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
17%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group