Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3302
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Parlamentarzyści z wizytą

Poniedziałek, 12 lipca 2021, 11:33
Aktualizacja: 11:41
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Parlamentarzyści z wizytą
Fot. Katarzyna Mrzygłocka
Dziś po Dolnym Śląsku objazd mają parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej. Wizytowali oni m.in. Wałbrzych z programem "Kierunek na przyszłość".
- Wałbrzycha nie mogło zabraknąć na naszej trasie - mówi senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.
- W Wałbrzychu zaczynamy trasę po Dolnym Śląsku. Chcemy pokazać naszą aktywność polityczną - tłumaczy poseł Grzegorz Schetyna. - Ważna jest kwestia sprawiedliwej transformacji i wielkich możliwości, które powinny być sensownie wykorzystane. Prezydent Roman Szełemej jak nikt innych z samorządowców jest zaangażowany w te kwestie podziału środków.

Zdaniem polityków KO, Wałbrzych jest symbolem transformacji lat 90. Ich zdaniem, Wałbrzych musi być beneficjentem funduszu sprawiedliwej transformacji, bowiem naszemu maista po prostu takie wsparcie się należy.

- Ten fundusz jest po to, by wyrównać historyczną niesprawiedliwość - tłumaczy prezydent Roman Szełemej. - Przygotowaliśmy program społeczny, plan sprawiedliwej transformacji, który uwzględnia oczekiwania mieszkańców Wałbrzycha i okolicznych miejscowości. Chcemy przejrzystego podziału środków i by Sejmik Wojewódzki wziął pod uwagę nasze argumenty.

Twoja reakcja na artykuł?

26
41%
Cieszy
10
16%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
3%
Złości
25
39%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group