Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3723
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Partia Razem odnosi się do sytuacji w PSP nr 37

Wtorek, 20 września 2016, 7:28
Autor: red
Wałbrzych: Partia Razem odnosi się do sytuacji w PSP nr 37
Fot. użyczone
Otrzymaliśmy oświadczenie wałbrzyskich struktur Partii Razem dotyczące zwolnień w PSP nr 37 w Wałbrzychu.

"W Publicznej Szkole Podstawowej nr 37 zredukowano o połowę liczbę etatów dla opiekunów dzieci przebywających w świetlicy. Z sześciorga zatrudnionych tam wcześniej osób pozostały trzy, które przy tak okrojonym stanie osobowym nie są w stanie zapewnić wystarczającej opieki dzieciom. Rezultatem jest niezdrowa sytuacja, w której to nauczyciele, i tak obciążeni pedagogicznymi obowiązkami, wspomagają opiekunów w świetlicy kosztem własnych zajęć lub nieodpłatnie po godzinach.

Razem Wałbrzych wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją, w której warunki tak trudnej i odpowiedzialnej pracy, jaką jest opieka nad dziećmi, są bezlitośnie rujnowane przez władze. Tak gwałtowne zmiany w placówce oznaczają pogorszenie warunków pracy, nadmierne obciążenie osób zatrudnionych i przede wszystkim brak gwarancji, że dzieci przebywające w świetlicy pozostają pod adekwatną opieką. Pomimo bohaterskiej postawy pedagogów i opiekunów zatrudnionych w SP nr 37 obcięcie etatów oznacza trudniejszą sytuację dla dzieci i rodziców. Nie zgadzamy się na zrzucanie odpowiedzialności za decyzje kadry zarządzającej na pracowników!

W trzydziestu jeden wałbrzyskich placówkach edukacyjnych zwolniono łącznie siedemnastu nauczycieli, w tym dwoje nauczycieli klas 1-3, a czterdziestu nauczycielom obniżono pensum. Rezultatem tego karygodnego postępowania może być jedynie destabilizacja warunków panujących w wałbrzyskich szkołach i pogorszenie sytuacji uczniów. Nauczyciele i opiekunowie powinni mieć zapewnioną bezpieczną i godną płacę, odpowiednie warunki pracy i możliwość realizowania planów nauczania bez poświęceń ze swojej strony.

Razem Wałbrzych postuluje natychmiastowe przywrócenie usuniętych etatów i ponowne zatrudnienie zwolnionych osób. Stanowczo nie zgadzamy się na oszczędzanie kosztem dzieci!"

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group