Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5887
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pijacki rajd o poranku

Wtorek, 2 lipca 2024, 7:36
Aktualizacja: 10:00
Autor: red
Wałbrzych: Pijacki rajd o poranku
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj rano doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który stwarzał zagrożenie na ulicach naszego miasta.

Wczoraj, przed godziną szóstą rano, do funkcjonariuszy wałbrzyskiej Policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące pojazdu, który miał jeździć po chodnikach przy ul. Kasprowicza. Kierująca pojazdem kobieta była pod wyraźnym wpływem alkoholu.

Na miejsce szybko skierowano patrol Policji, jednak zanim funkcjonariusze dotarli, wpłynęło kolejne zgłoszenie. Tym razem świadkowie informowali, że ten sam pojazd uderzył w bramę jednej z posesji przy ulicy Jagiellońskiej. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał, jednak uszkodzenia bramy były znaczne.

Policjanci błyskawicznie zareagowali na nowe doniesienia i udali się na miejsce interwencji. Tam zastali sprawcę zdarzenia, 42-letnią kobietę oraz rozbity pojazd. Szybka interwencja funkcjonariuszy uniemożliwiła jej dalszą jazdę. Po przeprowadzeniu kontroli trzeźwości okazało się, że kierująca jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wynosiła 1,08 mg/l. Taki wynik to ponad dwa promile alkoholu we krwi kobiety.

Nietrzeźwa sprawczyni została natychmiast zatrzymana i przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, gdzie przeprowadzono dalsze czynności procesowe. Kobieta będzie teraz odpowiadała przed sądem za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo, będzie musiała naprawić mienie, które zostało uszkodzone w wyniku jej zachowania. Sąd zadecyduje także o tym, czy kobieta odzyska swój pojazd, który zgodnie z obowiązującymi przepisami został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
18%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
18%
Złości
11
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group