Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2441
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: PiS przystępuje do ofensywy

Niedziela, 20 lutego 2011, 12:02
Aktualizacja: 12:03
Autor: PAW
Wałbrzych: PiS przystępuje do ofensywy
Giovanni Roman jest jednym z tych, który podpisał się pod apelem
Fot. red
Działacze Prawa i Sprawiedliwości chcą, by prezydent Piotr Kruczkowski podał się dobrowolnie do dymisji. W innym razie będą dążyć do zwołania referendum w tej sprawie.

Były senator Mieczysław Szyszka, poseł Waldemar Wiązowski oraz były poseł, a obecnie radny Rady Miejskiej w Wałbrzychu Giovanni Roman, wystosowali pismo, w którym nawołują wałbrzyszan do udziału w ewentualnym referendum.

Oto treść pisma:

Drodzy wałbrzyszanie

Analiza ostatnich wydarzeń wałbrzyskich dowodzi, że miejscowe elity, naruszając podmiotowość mieszkańców, nie zdały egzaminu z demokracji i obywatelskiej uczciwości. To one, zobowiązane do strzeżenia praworządności i norm moralnych zawiodły, tworząc warunki do rozrostu nihilizmu i regresu w sprawach publicznych, społecznych i gospodarczych. Szczególnie w Wałbrzychu zanikła wyborcza formuła pozytywnej rywalizacji, a rozwinęła się wojna obfita w krętactwa, przekupstwa, oszczerstwa, a nawet szantaż.

Gdy stawką jest intratność zwycięskich zdobyczy, a zagrożeniem upadek egzystencjonalny przegranych, to w mieście biedy i bezrobocia, w mieście małych szans i pełnego wątpliwości systemu realizacji prawa, wszystko jest możliwe. Możliwe jest kupowanie głosów, fałszowanie wyborów, a nawet łamanie ludzkich osobowości tym skuteczniej, gdy ewidentne przestępstwa kończą się prawnym werdyktem: „ niska szkodliwość czynu”. W takich okolicznościach, wyborczy zwycięzca zsynchronizowany z ogółem miejscowych ogniw publicznych, wraz z tym ogółem, może działać wbrew opinii publicznej a nawet prawu.

Opinie w tych sprawach wałbrzyszan w pełni podzielamy, tym bardziej, że radykalna ich większość to porządni, uczciwi obywatele swego miasta, co niejednokrotnie udowodnili w przeszłości.

Ze strony uczestników ostatnich głośnych wydarzeń, padają deklaracje do przywrócenia uczciwości oraz do samooczyszczenia. Jeśli nie nastąpi porozumienie z mieszkańcami lub rezygnacja z wyborczego dorobku uzyskanego w pokrętnych okolicznościach, pozostaje referendalne zapytanie wyborców o votum zaufania. Zwołanie referendum z honorowej woli prezydenta i rady miasta, stanie się przyczynkiem do odzyskania dobrego imienia Wałbrzycha i jego samorządowych przedstawicieli.

Wyrażamy gotowość otwartej współpracy w takim akcie, jeśli zostanie podjęty.

Zapewne wszyscy pragniemy rzetelności i poprawy swego statusu społecznego i materialnego. Chcemy rozwoju gospodarczego i kulturalnego oraz szanowania naszej podmiotowości indywidualnej i zbiorowej. Chcemy zwalczyć beznadziejność i budować szanse dla nas i naszych potomnych. Każda próba prowadząca do tego celu warta jest zachodu.

Informujemy o woli powołania społecznego zespołu do monitorowania i inicjowania działań służących ochronie podmiotowości mieszkańców, a wraz z tym zwiększaniu szans na społeczny, gospodarczy i etyczny rozwój Wałbrzycha. Zespół będzie działał przy biurze poselskim Waldemara Wiązowskiego w Wałbrzychu.

Waldemar Wiązowski, Mieczysław Szyszka, Giovanni Roman

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group