Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5050
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Plantacja się rozwijała

Wtorek, 23 marca 2021, 6:33
Autor: red
Wałbrzych: Plantacja się rozwijała
Fot. KMP Wałbrzych
Działania kryminalnych i dochodzeniowców z wałbrzyskiej komendy doprowadziły do ujawnienia i likwidacji uprawy konopi indyjskich. Funkcjonariusze zabezpieczyli 101 krzewów oraz ponad półtora kilograma marihuany.

W miniony piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wspólnie z funkcjonariuszami pionu dochodzeniowo-śledczego zatrzymali 55-letniego mężczyznę, którego podejrzewali o związek z przestępczością narkotykową. Z informacji posiadanych przez mundurowych wynikało, że mężczyzna na ternie powiatu wałbrzyskiego może uprawiać konopie indyjskie oraz posiadać znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany.

W trakcie przeszukania domu wynajmowanego przez mężczyznę, policjanci ujawnili dużą plantację oraz zabezpieczyli ponad półtora kilograma suszu roślinnego. Cała plantacja wyposażona została w profesjonalne oświetlenie oraz wentylatory i namioty. Sprzęt został w całości zdemontowany i zabezpieczony przez śledczych. Łącznie zabezpieczono 101 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu oraz ponad 8 tys. porcji handlowych środków odurzających w postaci marihuany.

Po zebraniu materiału w tej sprawie policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie przedstawione zostały mu zarzuty. 55-latek jest podejrzany o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających oraz posiadanie takiej właśnie ilości narkotyków. Za kraty więzienia może trafić na 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

4
25%
Cieszy
3
19%
Hahaha
1
6%
Nudzi
3
19%
Smuci
0
0%
Złości
5
31%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group