Sobota, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3100
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Po grudniowej Burzy Mózgów nadal trwają prace nad programem projektu Roberta Biedronia

Poniedziałek, 7 stycznia 2019, 8:50
Aktualizacja: 9:56
Autor: red
Wałbrzych: Po grudniowej Burzy Mózgów nadal trwają prace nad programem projektu Roberta Biedronia
Fot. użyczone
Po tym jak we wrześniu Robert Biedroń pod hasłem ''policzmy się'', zapowiedział nową polityczną inicjatywę i stworzenie alternatywy w polskiej polityce, 8 grudnia w Wałbrzychu odbyło się spotkanie w ramach „Burz Mózgów” z Robertem Biedroniem. W auli PWSZ w Wałbrzychu zgromadziło się blisko 500 osób. Podczas spokojnej, wyważonej dyskusji wypracowano 10 postulatów do tworzonego programu. Uczestnicy przekazali wałbrzyskim wolontariuszom projektu prawie 200 kartek ze swoimi uwagami, propozycjami, a 47 osób przekazało dane kontaktowe.

Po wszystkich Burzach Mózgów, które do tej pory odbyły się w Polsce, zebrany materiał został spisany na 1000 stronach. Po analizie przez specjalistów z różnych dziedzin powstał materiał, który został przekazany wolontariuszom w poszczególnych regionach Polski. 4 stycznia wałbrzyska grupa licząca ponad 30 osób spotkała się, aby podczas wewnętrznej dyskusji przedstawić swoje uwagi. Gościem spotkania był Michał Syska dyrektor Ośrodka Myśli Społecznej im. Ferdynanda Lassalle’a. Działacz społeczny i polityczny, prawnik.

Partia Roberta Biedronia buduje swój program po przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych w całej Polsce. Jak podkreśla Mariusz Kotarba, koordynator okręgu wałbrzyskiego, u podstaw było marzenie - stworzenie projektu z ludźmi, który w centrum stawia ich sprawy i problemy.
- Konsultowany materiał odnosił się do 13 obszarów, w tym kultury, środowiska, edukacji, Polski w Europie. Istotnym elementem programu będzie prawo do niezależności, solidarność społeczna i równość. Omawiano również kwestie związane ze wsparciem innowacji i budowaniem zaufania w biznesie, cyfryzacją i koniecznymi zmianami zmierzającymi do sprawnego zarządzania państwem. Zagadnieniem niebudzącym dyskusji były kwestie rozdziału państwa i kościoła - informuje Mariusz Kotarba.

Tak budowany program nowej partii pokazuje - dodaje Kotarba, że polityka może być przyjazna ludziom, że polityka może być bliżej mieszkańców naszych miast i miasteczek. Dążymy do tego, co zawsze podkreśla Robert Biedroń „że polityka może łączyć, a nie dzielić, że polityka może dbać o dobro wspólne, że Rzeczpospolita Polska może być dobrem wspólnym wszystkich obywateli, a nie tylko wybranych, należących do lepszego sortu albo gorszego sortu.”
- Kolejnym wydarzeniem będzie konwencja programowa, która odbędzie się 3 lutego w Warszawie na Torwarze. Planowany jest udział 8000 Polek i Polaków, będzie to wydarzenie polityczne, jakiego w Polsce nie było. Wszystkich zainteresowanych udziałem zapraszam do kontaktu za pośrednictwem profilu facebookowego lub mailowo: mariusz.kotarba@pl_imd.org - dodaje Mariusz Kotarba.

Twoja reakcja na artykuł?

7
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
1
6%
Smuci
2
11%
Złości
6
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group