Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3466
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Pobierał zaliczki i znikał

Czwartek, 29 lipca 2021, 7:22
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Pobierał zaliczki i znikał
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Boguszowa–Gorc zatrzymali 34–latka, który jest podejrzany o oszustwa. Mężczyzna podpisywał umowy z kontrahentami na wykonanie drewnianych konstrukcji, pobierał zaliczki w różnych kwotach, a następnie kontakt z nim się urywał.

Funkcjonariusze kryminalni Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach od dłuższego czasu prowadzili czynności w sprawie oszustw, których miał się dopuścić 34-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego. Mężczyzna ostatecznie pod koniec zeszłego tygodnia usłyszał zarzuty.

Mundurowi na tym etapie postępowania ustalili, że podejrzany działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wprowadzał w błąd mieszkańców nie tylko z naszego regionu, ale i z terenu całego Dolnego Śląska. Podpisywał umowy na wykonanie drewnianych konstrukcji, pobierał zaliczki w kwocie od 6 do 12 tysięcy złotych, nie wykonywał zleceń, a kontakt z nim, albo się urywał, albo był mocno utrudniony.

Łącznie boguszowscy mundurowi postawili mężczyźnie dziewięć zrzutów związanych z tym procederem oraz zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia w postaci rusztowania. 34-latek stanie teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Twoja reakcja na artykuł?

4
31%
Cieszy
4
31%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
31%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group