Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Pobili 13–latka

Wtorek, 6 sierpnia 2019, 10:48
Aktualizacja: Środa, 7 sierpnia 2019, 8:42
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Pobili 13–latka
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z Boguszowa–Gorc zatrzymali trzech nieletnich mieszkańców tej miejscowości, którzy dokonali pobicia 13–letniego boguszowianina.

Do zdarzenia doszło w poprzedni czwartek po godzinie 20:00 przy ul. Kolejowej w Boguszowie-Gorcach. 13, 15 i 16-latek zaczepili na ulicy znanego im 13-latka, a następnie działając wspólnie i w porozumieniu, przyparli małoletniego do muru i uderzając rękoma oraz kopiąc nogami po całym ciele pobili go i uciekli. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony na szczęście doznał jedynie niegroźnych dla życia i zdrowia obrażeń.

Podjęte przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach natychmiastowe działania doprowadziły do zatrzymania sprawców czynu karalnego następnego dnia nad ranem. Dwóch z nich trafiło w ręce policjantów w miejscach swojego zamieszkania, a trzeci dobrowolnie zgłosił się na komisariat. Nieletni podczas czynności procesowych przyznali się do winy. Teraz odpowiedzą przed sądem, który już zdecydował, że 15 i 16-latek najbliższe 3 miesiące spędzą w schronisku dla nieletnich, gdyż nie był to pierwszy tego typu wybryk tych nastolatków.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

4
19%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
3
14%
Złości
13
62%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group