Wtorek, 9 marca
Imieniny: Franciszki, Katarzyny
Czytających: 1912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Boguszów-Gorce: Podpalili browar

Wtorek, 12 kwietnia 2011, 7:20
Aktualizacja: 7:20
Autor: KO
Boguszów-Gorce: Podpalili browar
Fot. PAW
Dwaj dziewiętnastolatkowie wpadli na gorącym uczynku podczas włamania do samochodu. Okazało się, że na sumieniu mają sporo... – Śledczy udowodnili im między innymi podpalenie nieczynnych zakładów starego browaru w Boguszowie, jednego z największych pożarów w tym mieście od wielu lat – mówi nadkomisarz Jerzy Rzymek.

Podpalaczy zatrzymali policjanci z boguszowskiego komisariatu. Okazało się, że podłożyli ogień nie tylko w browarze, podpalili również samochód osobowy, do którego wcześniej się włamali.

- Do ich katalogu wyczynów doliczyć należy serię włamań do różnych obiektów: piwnic, altan ogrodowych, samochodów, jak i serię kradzieży kabli telekomunikacyjnych i zasilających z terenów kolejowych - wylicza nadkomisarz Rzymek. - Zatrzymany duet przyznał się do zarzucanych im czynów i obszernie opowiedział o swojej przestępczej działalności. Motywem wiodącym ich procederu, jak stwierdzili dziewiętnastolatkowie, była chęć szybkiego zysku oraz brak perspektyw na uzyskanie jakiejkolwiek pracy. Obu młodzieńcom grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group