Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4329
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Region: Podsumowanie akcji ZNICZ 2015

Czwartek, 5 listopada 2015, 6:50
Aktualizacja: 7:01
Autor: opr.red.
Wałbrzych/Region: Podsumowanie akcji ZNICZ 2015
Fot. użyczone
Od piątku trwała ogólnopolska akcja Znicz 2015. Jak co roku wałbrzyscy policjanci aktywnie włączyli się do działań mających zapewnić bezpieczeństwo na drogach powiatu wałbrzyskiego oraz w okolicach nekropolii.

Tegoroczna akcja „Znicz" rozpoczęła się na krajowych drogach 30 października br. Przez 4 dni policjanci wspierani przez Straż Miejską, Gminną, Żandarmerię i Służbę Ochrony Kolei na terenie całego kraju czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy wyruszyli w niekiedy bardzo daleką drogę, by zapalić światełko na grobach swoich bliskich.

W tym czasie na terenie powiatu wałbrzyskiego nie odnotowano poważniejszych zdarzeń kryminalnych związanych bezpośrednio ze Świętem Zmarłych. Ruch na drogach odbywał się bez zakłóceń, również w okolicach nekropolii. Był spowolniony, ale płynny. Statystyki policyjne odnowtowały 1 wypadek drogowy oraz 14 niegroźnych w skutkach kolizji. Policjanci ujawnili 6 nietrzeźwych kierujących. Nad bezpieczeństwem w osób odwiedzających groby najblizszych czuwało w sumie ponad 400 funkcjonariuszy policji oraz innych służb porządkowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group