Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3614
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Podsumowanie budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego w gminie Mieroszów

Poniedziałek, 27 listopada 2017, 12:29
Aktualizacja: 12:51
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Podsumowanie budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego w gminie Mieroszów
Fot. Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Na Relaks Placu w Sokołowsku odbyło się podsumowanie projektu pn.: „Stwórzmy nasze miejsce spotkań – etap II, kreatywne warsztaty i miejsce zabaw dla dzieci, seniorów i mieszkańców Gminy Mieroszów”, realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego na 2017 rok.

Inicjatorem i realizatorem projektu jest fundacja „Dolina Inspiracji ”z Sokołowska.

Sukces projektu to zasługa przede wszystkim mieszkańcom gminy Mieroszów, którzy oddali głos na ten projekt, dzięki czemu zwyciężył on w konkursie.

W imieniu Powiatu Wałbrzyskiego członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Stanisław Janor wraz z radnym Andrzejem Lipińskim uroczyście przekazali na ręce fundacji i Sołectwa Sokołowsko urządzenia sprawnościowe dla dzieci.

Po oficjalnym otwarciu placu zabaw, w Tipi przy pensjonacie „Leśne Źródło”, odbył się Festyn Sołecki, w trakcie którego nie zabrakło konkursów, gier rodzinnych i indywidualnych, a każdy uczestnik otrzymał atrakcyjne nagrody. Wszyscy mieszkańcy mogli zagrzać się i upiec kiełbasę przy wspólnym ognisku, a także skosztować ciast i innych pysznych słodkości.
- Pomysł wprowadzenia Budżetu Partycypacyjnego w 2016 roku okazał się strzałem w dziesiątkę. W ramach tego pomysłu w każdej z gmin Powiatu Wałbrzyskiego realizowany jest jeden projekt, który w głosowaniu spotka się z największym poparciem wśród mieszkańców. Tak było i w gminie Mieroszów, gdzie z wielką radością mogłem przekazać urządzenia sprawnościowe, zakupione w ramach zwycięskiego projektu. Dzięki Budżetowi Partycypacyjnemu lokalna społeczność może realizować swoje pomysły i marzenia, a przecież sami mieszkańcy najlepiej wiedzą, czego chcą i potrzebują w swojej miejscowości. Już teraz zachęcam wszystkich do startu w kolejnej edycji budżetu partycypacyjnego Powiatu Wałbrzyskiego w 2018 roku – powiedział członek Zarządu Powiatu Stanisław Janor.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group