Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 4333
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie i plany – spotkanie noworoczne w Zamku Książ

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 25 stycznia 2018, 8:58
Aktualizacja: Piątek, 26 stycznia 2018, 9:19
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. Piotr Skomorokiewicz
Wczoraj w Sali Maksymiliana w Zamku Książ odbyło się Spotkanie Noworoczne, na którym Roman Szełemej, Prezydent Wałbrzycha podsumował miniony rok i przybliżył plany na 2018 rok.

- To spotkanie to dobra okazja, żeby podziękować mieszkańcom Wałbrzycha i wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że na naszej ziemi wałbrzyskiej, wraz z przedstawicielami okolicznych gmin, udało nam się zrobić wiele rzeczy. Dziękując za wszystko, co zrealizowaliśmy, trzeba pomyśleć o tym, co zrobić, aby najbliższy rok był również dobry, przede wszystkim dla wałbrzyszan, dla mieszkańców tej ziemi – powiedział na rozpoczęcie spotkania Roman Szełemej.

W podsumowaniu Prezydent Wałbrzycha nawiązał do wielu inwestycji i imprez, które udało się zrealizować w minionym, 2017 roku. Sporo uwagi poświęcone zostało zmianom infrastrukturalnym miasta w takich miejscach jak np. wjazd do Wałbrzycha od strony ulicy Wrocławskiej, wyremontowany Plac Solidarności czy odnowione budynki wałbrzyskich szkół m.in. Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 czy Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk”.

Wśród imprez i wydarzeń kulturalnych oraz sportowych w Wałbrzychu wymienione zostały m.in. Festiwal Kwiatów w Zamku Książ, Toyota Półmaraton Wałbrzyski, Bike Maraton, mecze reprezentacji Polski w siatkówce i koszykówce, które odbył się na Aqua-Zdroju, międzynarodowy konkurs taneczny oraz koncerty muzyczne.
- W 2017 roku w Wałbrzychu odbyły się ważne wydarzenia, które chcielibyśmy powtórzyć w tym roku. Do takich należy również Zielony Wałbrzych. Nasze miasto jest coraz zdrowsze i coraz czyściejsze. Nie jest łatwe utrzymanie estetyki w mieście, które ma tak ogromną powierzchnię i za sobą 200 lat eksploatacji. Zasadziliśmy drzewa, zasadziliśmy krzewy – kontynuował Roman Szełemej.

Jeśli chodzi o plany na obecny rok, to jedną z priorytetowych inwestycji dla miasta jest kontynuacja polityki mieszkaniowej. Obok dwóch już istniejących bloków przy ulicy Husarskiej powstaje kolejnych pięć bloków mieszkalnych. Mieszkania otrzymają również osoby, które nie stać na zapłatę takiej kwoty czynszu za metr kwadratowy jak we wspomnianych blokach na ulicy Husarskiej. Kolejnym inwestycjami, które rozpoczęły się, albo rozpoczną w tym roku są, kontynuacja modernizacja ulicy De Gaulle’a oraz budowa Trasy Sudeckiej i rozpoczęcie budowy Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha.
- Jeśli coś będzie przez najbliższe lata determinować obraz inwestycyjny miasta i okolic to jest to wielka inwestycja Obwodnicy Zachodniej miasta Wałbrzycha, której koszt to ponad 350 mln zł – dodał Roman Szełemej.

Zgodnie z zapowiedziami, w marcu rozpocznie się również budowa dworca kolejowego Wałbrzych Centrum, a za kilka tygodni powinien zostać ukończony remont Dworca Szczawienko, a wraz z nim nastąpi uruchomienie nowej linii autobusowej Podzamcze-Dworzec Szczawienko.

Spotkanie uświetnił występ Książęcej Orkiestry Symfoniczna pod przewodnictwem Jerzego Koska.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group