• Niedziela, 15 września 2019
  • Godz. 18:02
  • Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
  • Czytających: 3140
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Podsumowanie piłkarskiej klasy B

Wiadomości: REGION
Niedziela, 30 grudnia 2018, 18:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 grudnia 2018, 8:49
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Po tym jak do klasy A awansowały Zagłębie i Górnik Wałbrzych w wałbrzyskiej klasie B występuje zaledwie jeden przedstawiciel naszego regionu. Rezerwy Miejskiego Klubu Sportowego Szczawno–Zdrój grają jednak wyjątkowo dobrze. Na pewno lepiej niż spodziewano się przed startem sezonu.

Po rundzie jesiennej piłkarze Uzdrowiska zajmują wysokie 4. miejsce. MKS Szczawno Zdrój w 13 spotkaniach zgromadzili 25 punktów, zdobył 44 bramki, stracłi zaledwie 16. Wyjątkowo dobrze piłkarze Szczawna-Zdroju radzili sobie na swoim boisku. Na 7 rozegranych spotkań, wygrali sześć ulegając jedynie Nysie Kłaczyna.

Liderem po rundzie jesiennej jest zespół Zielonych Mrowiny, który jak dotąd nie przegrał żadnego meczu, a jedyne punkty stracił w Kłaczynie, gdzie Zieloni bezbramkowo zremisowali.

Najwięcej bramek (47) w lidze strzeliła drużyna lidera rozgrywek. Zieloni Mrowiny są też zespołem, który stracił najmniej (8) goli.

Aspirująca do awansu pierwsza trójka została zasilona czwartym w tabeli zespołem ze Szczawna-Zdroju. Przewaga Zielonych jest duża, ale nie oznacza to, że już wszystko zostało rozstrzygnięte. Dwa spośród trzech pojedynków z goniącą trójką Zieloni zagrają na wyjeździe. Zarówno Marcinowice jak i Szczawno-Zdrój na swoich boiskach są dużo trudniejszym przeciwnikiem. Nysa Kłaczyna powalczy z Zielonymi na boisku w Mrowinach.

Na wiosnę już w pierwszej kolejce zmierzą się ze sobą Nysa Kłaczyna i MKS II Szczawno-Zdrój. Dwa tygodnie później Mrowiny podejmą zawsze groźną Nysę, by zaledwie po kilku dniach zmierzyć się z MKS-em Szczawno-Zdrój.

Twoja reakcja na artykuł?

1
25%
Cieszy
0
0%
Dziwi
1
25%
Nudzi
1
25%
Smuci
0
0%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group