Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 3274
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podsumowanie siatkarskiego sezonu 2014/2015

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 3 czerwca 2015, 16:30
Aktualizacja: Sobota, 6 czerwca 2015, 10:55
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbyło się spotkanie podsumowujące siatkarski sezon 2014/15 w Wałbrzychu. Nie zabrakło oczywiście wielu słów uznania dla obecnych na spotkaniu siatkarzy, sponsorów i działaczy z okazji zdobycia złotego medalu i wywalczonego Mistrzostwa I Ligi.

-Sezon 2014/2015 jest w ostatnich kilkunastu latach najbardziej owocnym w sukcesy. Po raz pierwszy od wielu lat nasi młodzi siatkarze - myślę tu o juniorach i kadetach - uczestniczyli w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski. Takich sukcesów nie mieliśmy przez kilkanaście ostatnich lat. Utworzyliśmy grupę młodych siatkarzy, którzy trenują w szkole numer 21. Coraz większe efekty przynosi funkcjonowanie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Podpisaliśmy z dyrektorami czterech szkół podstawowych porozumienie o utworzeniu Akademii Siatkówki dla najmłodszych. Po wszystkich sukcesach jakie odniosła Reprezentacja Polski w ostatnim roku, czyli zdobyciu złotego medalu Mistrzostw Świata z udziałem wychowanka naszego klubu nastał dobry czas, w którym ta piękna dyscyplina jest coraz bardziej lubiana w Wałbrzychu i powraca w tym najlepszym wydaniu, powraca do Wałbrzycha z sukcesami. Olbrzymim sukcesem na skalę krajową było wygranie przez nasz zespół I Ligi PZPS, zdobycie złotego medalu i pucharu. Wygrany sezon minął. Przeszedł do historii klubu, miasta i siatkówki. Nie sposób jednak przejść dalej bez kilu słów na temat naszych seniorów. Tak dużego zaangażowania, takiego profesjonalizmu w każdym calu jeszcze nie było przez siedem lat jak mam zaszczyt i przyjemność prowadzić ten klub. Trenerzy stworzyli znakomity klimat, dyscyplinę oraz taką atmosferę, że był to jeden zgrany zespół- powiedział prezes siatkarskiego klubu Victoria PWSZ Henryk Walentas

Gratulacje i podziękowania zarówno zawodnikom jak i trenerom, działaczom, sponsorom i wszystkim osobom mającym wkład w sukces jaki odnieśli wałbrzyscy siatkarze złożył również Wiceprezydent Wałbrzycha Zygmunt Nowaczyk.

"Nie ma nic milszego niż z roli głównego sponsora pogratulować tego sukcesu. Tym bardziej, że rozsławiacie i w telewizji publicznej i na zawodach nie tylko imię swojego klubu, ale również imię Koksowni Victoria" - powiedział Andrzej Warzecha - Prezes Zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych "Victoria" S. A.

W chwili obecnej trwają prace nad stworzeniem nowego zespołu. Zarówno prezes Henryk Walentas jak i trener Krzysztof Janczak nie chcieli zdradzić składu osobowego nowej drużyny. W tej sprawie cały czas prowadzone są rozmowy z zawodnikami. Z informacji pewnych wiadomo, że Krzysztof Janczak zostaje na stanowisku pierwszego trenera siatkarzy Victorii PWSZ. Kilku zawodników, w tym Bartłomiej Krulicki, Adrian Mihułka i Łukasz Kaczmarek otrzymało atrakcyjne propozycje z Plus Ligi i tam prawdopodobnie będą grać w przyszłym sezonie.

-Większość z nas, związana od wielu lat z siatkówką nie sądziła, że ta drużyna w pierwszym roku będzie tak mocna, tak dobrze przygotowana i zdobędzie tytuł Mistrza I Ligi Krispol. Osobiście żałuję, że część kolegów odchodzi z Wałbrzycha. Mam nadzieję, że kadra trenerska skompletuje drużynę na podobną miarę, że też będzie tworzyła taką fajną, zgraną grupę - powiedział Jan Zwierko - Kanclerz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu

Podczas spotkania wiele słów krytycznych padło też pod adresem organizacji rozgrywek i braku możliwości awansu do Ligi Plus, pomimo zdobycia mistrzostwa I ligi. Wałbrzyska drużyna chce jednak w przyszłym roku zdobyć awans do Plus Ligi, ponieważ liga ma zostać otwarta na awans dwóch drużyn, co w tym roku nie było możliwe. Dotychczasowi sponsorzy - w tym najważniejszy sponsor - WZK "Victoria" potwierdzili chęć dalszego wspierania siatkarskiego klubu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group