Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 5050
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Policja zaprasza

Poniedziałek, 14 października 2019, 7:39
Aktualizacja: Wtorek, 15 października 2019, 8:19
Autor: red
Wałbrzych: Policja zaprasza
Fot. organizatorzy
W piątek 18 października funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapraszają do swojej siedziby na "Dzień otwarty", podczas którego każdy zainteresowany zapozna się z procedurą rekrutacji do służby w Policji.

Policjanci i pracownicy Wydziału Kadr i Szkolenia i Prezydialnego KMP w Wałbrzychu będą do Państwa dyspozycji w godz.9.30- 14.00. W tym czasie będzie można dowiedzieć się jak wygląda procedura przyjęcia do policji, jakie wymagania musi spełnić kandydat oraz zapoznać się ze specyfiką pracy policjantów różnych pionów.

Przypominamy, że zawód policjanta to gwarancja stabilnej służby, możliwość awansu i rozwoju zawodowego oraz możliwość wykonywania zadań na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju. Dlatego wszystkie osoby zainteresowane zachęcamy do wstąpienia w szeregi Policji.

Kto może pełnić służbę w Policji?
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii;
- który nie był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
- korzystający w pełni z praw publicznych;
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie;
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować;
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych;

Wymagane dokumenty należy złożyć w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2.

Zgłoszenie kandydata powinno zawierać:
- Podanie o przyjęcie do służby w Policji;
- Wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B);
- Dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie – oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych – ich tłumaczenie;
- Kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie;
- Książeczka wojskowa, jeżeli kandydat do służby jest objęty ewidencją wojskową.

UWAGA! Kandydaci do służby w Policji, zgłaszający się z wyżej wymienionymi dokumentami, powinni legitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość w postaci dowodu osobistego.

Formularze kwestionariusza osobowego można pobrać zarówno w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jak i w komendach powiatowych (miejskich) Policji województwa dolnośląskiego. Wymieniony formularz dostępny jest także na stronie internetowej Komendy Głównej Policji oraz na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Rekrutacja do służby w Policji odbywa się w trybie ciągłym. Dokumenty można składać w dowolnym terminie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
6
67%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group