Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 1628
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Policjant uratował życie choremu mężczyźnie

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 12 kwietnia 2014, 15:55
Aktualizacja: Niedziela, 13 kwietnia 2014, 12:13
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Szybka i odważna interwencja policjanta Radosława Lewandowskiego uratowała życie mężczyźnie, który zasłabł na placu tuż obok drugiego komisariatu. Za swoją postawę otrzymał list gratulacyjny od Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Basztury.

Do zdarzenia doszło pod koniec marca bieżącego roku w samo południe na placu przed drugim komisariatem. Jeden z mieszkańców Wałbrzycha kierując się w stronę jednostki zauważył mężczyznę leżącego na ziemi. Powiadomił o tym fakcie dyżurnego komisariatu, który natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe i sam rozpoczął akcję ratunkową. Funkcjonariusz profesjonalnie udzielił pierwszej pomocy, co zapobiegło tragedii. Po przyjeździe karetki mężczyzna trafił do szpitala.

Za swoją postawę st. asp. Radosław Lewandowski otrzymał list gratulacyjny od Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Basztury z wyrazami uznania i szacunku za wzorową postawę, zaangażowanie oraz szybką i odważną interwencję.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Rebel Yell 12-04-2014 7:48
Szacun.
~aaaaale dziwne 12-04-2014 11:43
Przesada, żeby nagłaśniać coś, co jest oczywistym obowiązkiem każdego obywatela (obliguje do tego prawo!), sam wielokrotnie wzywalem pogotowie do leżących na ulicy....No, chyba, że policjant udzielający pomocy zamiast nakładający mandat to ewenement.
~volter 12-04-2014 16:52
niewiarygodne - jaki ten policjant musiał być odważny żeby pomóc choremu to szczyt odwagi doprawdy niesamowite i ten list gratulacyjny to wydarzenie miesiąca może roku.
~gliniarz 12-04-2014 19:37
Brawo , ale z Pana gość . Jestem mile zaskoczony taką postawą, jak ludzie się zmieniają.
~wala 12-04-2014 21:16
no ale ... udzielił natychmiast pomocy co uratowało życie i to jest plus bo wezwanie pomocy a udzielenie jej to jest róznica i nie każdy może albo potrafi to zrobić zwłaszcza ,że jak już ktos leży na ulicy to - nikt tego udaje ,że nie widzi !Kiedyś znajoma szła łąką i leżący mężczyzna który wyciągał do niej rękę z telefonem bełkocąc coś wystraszył ją i szybko uciekła mysląc ,że to pijak ale wracając za jakis czas zdziwiona zobaczyła pogotowie - okazało się ,że ta osoba prosiła o pomoc ale została wzięta za pijanego i ciężko czasami ocenić sytuację .
~olo 13-04-2014 8:38
właśnie istnieje konieczność nagłaśniania takich postaw bo ludzie względem siebie zachowują się gorzej niż świnie, 90% przechodzi obok odwracając głowę w drugą stronę a przed komputerkiem to bohaterzy że oho. Trochę realizmu i pokory. I jeszcze jedno nie tak dawno zginęło dziecko na Rynku w Wałbrzychu, a dalej w centrum kasztany jeżdżą samochodami jakby na torze wyścigowym i jak mam nazwać taki typ tępego człowieka
~Kar.Y 13-04-2014 9:22
Jak cos takiego czytam, to dopiero wtedy zdaje sobie sprawę, że nawet jakbym chciał pomóc....nie wiem jak się do tego zabrać. Niestety wydaje mi się, że większość ludzi nie ma bladego pojęcia o pierwszej pomocy--to jest tragiczne. Dlatego podpisuje się pod komentem - Rebel Yella- Szacun!.
~Heniek 13-04-2014 13:01
a na czym konkretnie polegało udzielenie pomocy przea policjanta ( nie licząc telefonu do pogotowia)?
~wronka 13-04-2014 13:36
Kochani to co zrobił ten policjant jest godne naśladowania a nie wypisywania bzdur.To prawda że my nie umiemy się zachować widząc kogoś leżącego na ulicy,parku zaraz myśląc że to pijak.Ale pomyślcie że pijany to taż człowiek i może właśnie również potrzebuje akurat pomocy.Tylko że u nas zapanowała jakaś znieczulica i nie myślimy o tym że za chwilę może coś takiego nas spotkać. Pozdrawiam......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group