Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3629
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Polisa narciarska – na co warto zwrócić uwagę?

Sobota, 27 marca 2021, 6:36
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Polisa narciarska – na co warto zwrócić uwagę?
Fot. użyczone
Miłośnicy nart z całą pewnością planują już swoje wyjazdy na stoki. Zanim jednak sprzęt sportowy wyląduje w pokrowcach, a walizki zostaną spakowane, warto zainteresować się ubezpieczeniem od finansowych konsekwencji niektórych zdarzeń. W tym tekście znajdziesz informacje o najważniejszych elementach, które powinna zawierać dobra polisa narciarska.

Gdzie kupić polisę narciarską?

Najkorzystniejsze warunki znajdziesz w Internecie. Dzięki specjalnym porównywarkom ubezpieczeniowym nie będziesz musiał jednak odwiedzać strony każdej z firm osobno. Wystarczy, że skorzystasz z ogólnodostępnego narzędzia, które po wpisaniu przez Ciebie kilku informacji przedstawi listę najlepszych ofert od renomowanych ubezpieczycieli. Dlatego jeśli interesuje Cię ubezpieczenie wyjazdu na narty, sprawdź na https://www.polisanarciarska.pl.

Najważniejsze elementy polisy narciarskiej

Poniżej znajdziesz opis każdego z najbardziej istotnych elementów, które powinny znaleźć się w Twoim ubezpieczeniu:

• koszty leczenia – bez tego ani rusz. Narciarstwo to kontuzyjny sport, który wymaga dobrego zdrowia. Jeśli podczas wyjazdu będziesz potrzebować opieki medycznej, to ubezpieczyciel pokryje wszelkie koszty. Pamiętaj, że w wielu kurortach nie ma dostępu do publicznych placówek, a prywatne ośrodki potrafią mieć naprawdę wygórowane ceny.

• OC – w sytuacji, gdy spowodujesz niebezpieczne zdarzenie, w którym ucierpią osoby trzecie (materialnie lub fizycznie), będziesz mógł liczyć na pomoc ze strony ubezpieczyciela. Firma pokryje koszty odszkodowań. Towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić pomocy, jeśli ustali, że podczas zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

• NNW – wypadki chodzą po ludziach, szczególnie gdy mówimy o uprawianiu sportu, jakim jest narciarstwo. Jeśli w konsekwencji nieszczęśliwego wypadku Twój stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, otrzymasz środki na leczenie lub rehabilitację. W razie śmierci osoby ubezpieczonej odszkodowanie jest kierowane do rodziny lub osób, które zostały do tego upoważnione przy podpisywaniu umowy.

• ochrona sprzętu sportowego – czasami bywa tak, że narty zostaną uszkodzone, a nawet zaginą na lotnisku. Co wtedy? Ubezpieczyciel powinien pokryć koszty wypożyczenia nowego sprzętu oraz zakupów, które były absolutnie niezbędne. Pamiętaj jednak, że towarzystwo może uchylić się od odpowiedzialności, jeśli nie dostarczysz wymaganych rachunków.

Czytaj OWU

Zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę ubezpieczeniową, powinieneś zajrzeć do OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). Znajdziesz w nich szczegółowy opis swojej polisy oraz wykaz ewentualnych wyłączeń od odpowiedzialności. Warto znać takie szczegóły, żeby nie być zaskoczonym w sytuacji, gdy pomoc ubezpieczyciela jest najbardziej potrzebna. Zwróć się do agenta o dostęp do OWU. Jeśli będzie z tym robił problemy, to znak, że masz do czynienia z nierzetelną firmą, która z całą pewnością nie ma dobrych intencji.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group