Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4955
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Półmetek wakacji w OSK

Piątek, 29 lipca 2011, 15:55
Aktualizacja: 15:56
Autor: PAW
Wałbrzych: Półmetek wakacji w OSK
Fot. OSK Podzamcze
Lipiec dobiega końca. OSK organizuje czas wolny dzieciom, które wakacje spędzają w domu.

Wakacje w OSK obfitują w wycieczki. Uczestnicy pobytu wakacyjnego w OSK mieli możliwość poznania starej technologii produkcji papieru i naocznie stwierdzić, jak produkowano papier w XVI wieku. Taką wiedzę zdobyli uczestnicy autokarowej wycieczki do Dusznik-Zdroju podczas zwiedzania Muzeum Papiernictwa. W Dusznikach-Zdroju dzieci spacerowały po parku zdrojowym oglądając odnowione zabudowania kuracyjne. W pijalni wód mineralnych niektórzy kosztowali zdrojowych wód o leczniczych właściwościach.

Zorganizowane były również piesze wycieczki w rejon Karkonoskiego Parku Krajobrazowego. Podczas pierwszej uczestnicy odwiedzili wystawę rzeźb Marii Bor w BWA. Druga wycieczka oprowadzana była przez pracowników naukowych Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Uczestnicy wyprawy pozyskali wiedzę z zakresu ekologii i ochrony przyrody. Wytyczona marszruta przez ścieżkę edukacyjno-dydaktyczną obfitowała w interesujące okazy roślinne.

Dla miłośników rysowania i malowania zorganizowane zostały konkursy plastyczne „Dinozaury” i „Mój wymarzony plac zabaw”. Chociaż warunki pogodowe nie sprzyjały kąpieli w basenie, to część zajęć odbywała się na terenie rekreacyjnym. Dzieci uczestniczyły w licznych grach i rywalizacjach sportowo-rekreacyjnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group