Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5466
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Polska 2050 działa w regionie

Wtorek, 1 grudnia 2020, 12:38
Aktualizacja: 13:53
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Polska 2050 działa w regionie
Fot. użyczone
Stowarzyszenie Polska 2050 działa na terenie całego kraju. Również w powiecie wałbrzyskim i Wałbrzychu stowarzyszenie nie zasypia gruszek w popiele i ma już ugruntowany zarząd powiatu na czele z Kamilem Orplem, Przemkiem Kopaczem i Wiesławem Zalasem.

- Chcieliśmy Was poinformować, co robiliśmy i robimy od czasów wyborów prezydenckich, bo nie jesteśmy tylko statystami życia społecznego. Jako powiat gościliśmy na Rajdzie Żółtym Szlakiem reprezentantów 10 powiatów z Dolnego Śląska – rajd oczywiście był połączony ze sprzątaniem śmieci, które posegregowane pozostawiliśmy za zgodą naszych partnerów z Nadleśnictwa Wałbrzych, Gminy Jedlina-Zdrój oraz Gminy Głuszyca w umówionych do odbioru miejscach - mówi Wiesław Zalas.

Około 40 osób było zachwyconych krajobrazem ziemi wałbrzyskiej i usatysfakcjonowanych z pożytecznej akcji.
- Następnie czynnie wspieramy akcję wałbrzyskich NGO organizowaną wraz MOPS Wałbrzych pn. „Przyjaciele z Wałbrzycha”, w której pomagamy osobom z sąsiedztwa w robieniu zakupów, wyprowadzaniu psów, itp. Zebraliśmy wraz z partnerami ogrom darów dla oddziałów psychiatrii dziecięcej w Bolesławcu i Wrocławiu współpracując ze wspaniałymi ludźmi w Głuszycy ze sklepu „Dzwoneczek”, w Starych Bogaczowicach ze sklepu „RARYTAS”, w Szczawnie Zdroju z Apteki w TESCO, w Unisławiu Śląskim w sklepie spożywczym, w Wałbrzychu w Barze „Małgosia” na Piaskowej Górze i firmie AMPEX w Śródmięściu. Dzieci ze szpitali otrzymają od naszego powiatu m.in.: klapki do łazienki, pidżamy, kremy, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, kredki, gry planszowe, puzzle i jeszcze wiele innych wspaniałych darów - kontynuuje Wiesław Zalas.

Dalej członkowie Stowarzyszenia będą wspierać również „Szlachetną Paczkę” gdzie mają rodzinę, dla której szykują konkretne wsparcie. Działają również na rzecz wałbrzyskich spółdzielni socjalnych, dla których dla najbardziej potrzebujących osób chcą przygotować świąteczne potrawy, a w przyszłości służyć im poradnictwem psycho-społecznym i pomocą w organizowaniu ich działalności gospodarczej. W opracowaniu są już debaty przygotowane na wzór debat OKSWORDZKICH, w których inicjatorzy chcą poruszać tematy najistotniejsze dla lokalnych społeczności (po COVID 19), przygotowują również kontrakt społeczny, w którym będą działać na rzecz likwidacji nie rozpoznanych jeszcze przez oficjalne instytucje barier dotykających osób z niepełnosprawnościami.
- Tak, wiele się dzieje w Stowarzyszeniu 2050. Jeżeli chcesz do nas przystąpić to zapraszamy. Najpierw zostaniesz wolontariuszem. Jeżeli będziesz aktywnie działał to przejdziesz na członka stowarzyszenia (niestety wtedy trzeba płacić składki – ale to tylko 20,50 zł za miesiąc), następnie będziesz mógł pomagać i tworzyć rzeczywistość naszej Polski, jako członek zwyczajny (chodź nie do końca godzę się z ta nazwą – bo moim zdaniem powinien nazywać się członek WSPANIAŁY) i być może zostaniesz kiedyś liderem naszego regionu - kończy Wiesław Zalas.

Poniżej kontakt z liderami: dolnoslaskie@polska2050.pl

Twoja reakcja na artykuł?

10
59%
Cieszy
3
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
3
18%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group