Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2840
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pomoc dla potrzebujących

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 24 marca 2010, 11:05
Aktualizacja: 11:07
Autor: red
Na wieszakach mieści się bardzo wiele ubrań, które później trafiają do osób potrzebujących pomocy
Fot. WS Nowe Miasto
W każdy czwartek w dzielnicy Nowe Miasto gromadzą się osoby potrzebujące pomocy. Mieszkańcom nie przeszkadza ani silny mróz, a nawet porywisty wiatr i deszcz. Wszyscy docierają do Rady Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto, gdzie otrzymują niezbędną pomoc.

Lokal pomocniczy jednostki Urzędu Miejskiego, jakim jest Wspólnota Samorządowa Nowe Miasto przy ulicy 11-go Listopada 119, został częściowo zmodernizowany przez członków rady i wolontariuszy.

Na razie została zmodernizowana dolna część lokalu, gdzie przyjmowani są mieszkańcy. Rada Wspólnoty oddała tym razem ponad 3,5 tysiąca zapełnionych przeróżną odzieżą wieszaków do dyspozycji uczestników akcji „Pokażmy, że Potrafimy - Pomóżmy mieszkańcom naszego miasta”. 1500 sztuk wieszaków udało się kupić dzięki finansowemu wsparciu prezydenta miasta Piotra Kruczkowskiego. Pozostałe 2 tysiące sztuk wieszaków zakupiła Rada Wspólnoty Samorządowej Nowe Miasto.
- Obiecałem, że tak się stanie, więc dotrzymuję słowa - podkreśla Mrozicki.

Organizatorzy zakupili, odpowiednio przystosowali i wyposażyli pomieszczenie w piętnaście długich wolnostojących stojaków, na których została rozplanowana odzież. Cieszy przede wszystkim to, że osoby korzystające z tej formy pomocy, same przekazują symboliczne, dobrowolne wsparcie finansowe na realizację akcji, w tym modernizację i przystosowanie lokalu. Jest to z pewnością kropla w morzu potrzeb, ale dzięki temu akcja dalej jest realizowana i rozwijana. Sami potrzebujący twierdzą, że jest to bardzo wartościowy projekt, dzięki któremu mogą otrzymać dowolną ilość odzieży.

- Co najważniejsze mieszkańcy miasta biorą w niej licznie udział dostarczając nam odzież, a korzystają z niej przede wszystkim ludzie potrzebujący. Przy tak wielkim zaangażowaniu mieszkańców jesteśmy w stanie być z potrzebującymi. Mam nadzieję, iż ta inicjatywa obejmie w pełni cały Wałbrzych. My po prostu sygnalizujemy, że jest problem i rozwiązujemy go w tej płaszczyźnie – wyjaśnia Dariusz Mrozicki.

Wspólnota zrobiła pierwszy krok, aby potrzebującym łatwiej było znaleźć odpowiednie odzienie dla siebie i rodziny. Mimo to potrzebnych jest co najmniej kolejnych dwa tysiące sztuk wieszaków, aby w pełni wykorzystać możliwości lokalu. Dlatego za naszym pośrednictwem rada zwraca się do wszystkich mieszkańców o dodatkowe wsparcie poprzez dostarczanie nieużywanych wieszaków, które mogłyby być wykorzystywane podczas wydawania odzieży codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:30 oraz 14:00 do 16:00 do lokalu przy ul. Piłsudskiego 102.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group