Czytających: 4882

Europa: Porażka Polek. Siwińska zagrała cały mecz

Czwartek, 12 kwietnia 2018, 12:16
Reprezentacja Polski kobiet przegrała 0–3 (0–0) na wyjeździe ze Szkocją w meczu grupy 2 eliminacji do mistrzostw świata.

Szkocja 3-0 Polska

Zoe Ness 79, Claire Emslie 87, Erin Cuthbert 90

Polska: 1. Katarzyna Kiedrzynek - 5. Aleksandra Sikora, 18. Dagmara Grad (80, 13. Patrycja Balcerzak), 7. Agata Guściora, 3. Paulina Dudek - 11. Ewelina Kamczyk, 14. Jolanta Siwińska, 17. Katarzyna Daleszczyk, 21. Martyna Wiankowska (73, 20. Agnieszka Jędrzejewicz) - 9. Ewa Pajor, 15. Agnieszka Winczo.

żółte kartki: Dudek, Sikora.
czerwona kartka: Paulina Dudek (76. minuta, Polska, za drugą żółtą).

sędziowała: Riem Hussein (Niemcy).

W 55. minucie Ewa Pajor (Polska) nie wykorzystała rzutu karnego (Lee Alexander obroniła). W reprezentacji Polski pełne 90 minut zaliczyła Jolanta Siwińska, futbolistka AZS-u PWSZ Wałbrzych.

Tabela grupy 2:

1. Szwajcaria 5 15 15- 3
2. Szkocja 4 9 10- 2
3. Polska 5 7 10- 8
4. Albania 7 4 5-20
5. Białoruś 5 3 3-10
Do finałów mistrzostw, które w 2019 roku zostaną rozegrane we Francji, awansują zwycięzcy grup, a cztery drużyny z drugich miejsc z najlepszym bilansem przeciwko pierwszej, trzeciej i czwartej drużynie w grupie zagrają w barażach.