• Wtorek, 19 lutego 2019
  • Godz. 14:06
  • Imieniny: Arnolda, Konrada, Marcelgo
  • Czytających: 2671
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Poseł Kukiz'15 otworzył w Wałbrzychu biuro poselskie

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 27 kwietnia 2018, 13:32
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2018, 9:34
Autor: JAZ
Fot. JAZ
W Wałbrzychu w nowym biurze poselskim Kukiz’15 odbyło się spotkanie robocze z posłem na Sejm RP Pawłem Grabowskim.

Spotkanie miało charakter organizacyjno-informacyjny. Grupa sympatyków ugrupowania Pawła Kukiza debatowała nad szansami w wyborach samorządowych.
- Wałbrzych jest bardzo specyficznym miejscem, gdzie bardzo trudno zdobyć poparcie polityczne. Bardzo chcemy wprowadzić do struktur władz wykonawczych naszego członka. Chcemy mieć wpływ, lub przynajmniej chcemy od wewnątrz wiedzieć o tym, co i jak się w mieście dzieje – mówi Paweł Grabowski.

Biorąc pod uwagę wyniki sondażowe należy zwrócić uwagę na świadomość polityczną członków ugrupowania, którzy wyjątkowo realnie patrzą na możliwości sukcesu w wyborach.
- Zdajemy sobie sprawę z naszych notowań i wiemy, że trudno, jeśli w ogóle, będzie możliwe przejąć władzę w samorządach. Ważne jednak, żeby udało nam się wprowadzić do władz samorządowych naszych członków. Zdajemy sobie sprawę, że łatwiej nam będzie uzyskać dużą liczbę głosów w powiecie. Poszczególne gminy są dużo bardziej skłonne do oddawania głosów na poszczególnych kandydatów, bo ich znają i im ufają, a nie dlatego, że należą do jakiegoś ugrupowania politycznego – dodaje poseł Grabowski.

Co ważne tworzone w terenie koła Kukiz’15 także są przygotowywane do ewentualnej porażki, szczególnie w okręgach, gdzie mandatów jest mniej niż 8.
- Chcę, żeby wszyscy mieli świadomość z ponoszonego ryzyka. W okręgach gdzie jest mniej mandatów, prawdopodobnie nie mamy żadnych szans i nie chciałbym, żeby później ktoś do mnie przyszedł i powiedział: Panie pośle pan mnie oszukał – mówi Paweł Grabowski.

Paweł Grabowski zaznaczył również, że za sposób kampanii i później ewentualnego współdecydowania po wygranych wyborach, będzie decydował sam kandydat, w oparciu o lokalne możliwości.
- Decyzję o tym czy zechcecie wejść z kimś w koalicję, czy zechcecie być przeciwko lub w ogóle sprzeciwicie się systemowi, zostawiam wam. Znacie region i wiecie, co i z kim można zrobić. Tak zresztą powinno się tworzyć politykę samorządową, a nie to co robi .Nowoczesna, opowiadając, że w Warszawie decyduje się o samorządach. Przecież tam nie można dobrze zaplanować tego, co dobre dla Wałbrzycha. Od tego są mieszkańcy, którzy właśnie tu są codziennie – mówi Paweł Grabowski.

Dla najlepszych otworzy się szansa kandydowania w wyborach parlamentarnych.
- Wasze wyniki wyborcze będą dla nas wszystkich odpowiedzią przy tworzeniu list wyborczych do parlamentu w przyszłym roku. Najlepsi będą mieli szansę się na nich znaleźć – tłumaczy poseł.

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~śmiać sie czy płakać? 27-04-2018 14:35
Biuro poselskie to sie otwiera po wyborach, a nie przed wyborami i to samorządowymi...
~waclaw 27-04-2018 15:32
Nie dosyc ze maca i graja do jednej bramki w sejmie z Pis to teraz pragna mydlic Walbrzyszanom w glowach wraz z swoim Pawlem Kukizem pospiewaja w Walbrzychu swoje patryjotyczne nedzne piesni pisane po pijaku
~HAZAEL 27-04-2018 15:55
Kukiz 15 to chyba partia i na pewno bez programu politycznego. Koalicjant PiSu będący w niby opozycji. Ufff skomplikowane to.
~ponury troll 27-04-2018 17:00
Biuro Kukiza potrzebne jest w Wałbrzychu jak cip..ie pokrywka.
~wyzwalacz 27-04-2018 19:07
Kukiz stracił moje poparcie za niewiarygodne tchórzostwo podczas ataków Izraela na Polskę, podobnie jak PiS. Tchórzostwo na wojnie karane jest najsurowiej, ja w takim przypadku nie zagłosuję już na nich.O ustawę 447 też się nie upomnieli a to kluczowe sprawy dla Polski. Jest duże prawdopodobieństwo że razem z PiSem nas sprzedali.
~Wildowska afera 28-04-2018 13:32
Podobno Patryk Wild doradza Kukizowi, więc wiecie co to oznacza, chyba pamiętacie Patrysia Wilda karierowicza politycznego. Patryś Wild jak startował w wyborach to rzucił wszystko i przyjechał jak się MO Brukpalił. A teraz udaje że MoBruka nie widzi.
~wyzwalacz 29-04-2018 10:47
A co on może z Mobrukiem, skoro w tej sprawie sznurkami pociągają bardzo grube ryby? A gdzie by zachód składował wtedy swoje odpady, myślisz że w Niemczech czy Francji by na to pozwolili? Ciesz się że jeszcze nas ze swoich mieszkań nie wyganiają.
~Bulkit 24-05-2018 19:05
A niech on ..... tam skad przyszedl i tak nikkt nie bedzie na niego glosowal
~ 24-01-2019 16:27
Na Kukiza 15 zawsze

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group