Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 3712
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posłanka Mrzygłocka zachęca górników do pisania listów do premier Beaty Szydło

Piątek, 28 lipca 2017, 15:14
Aktualizacja: Sobota, 29 lipca 2017, 10:46
Autor: red
Wałbrzych: Posłanka Mrzygłocka zachęca górników do pisania listów do premier Beaty Szydło
Fot. www.mrzyglocka.pl
– Szanowni Państwo, pora zacząć pisać listy do Pani Premier Beaty Szydło w sprawie przyspieszenia prac nad ustawą gwarantującą wypłatę deputatu węglowego dla emerytów i rencistów górniczych – mówi Katarzyna Mrzygłocka.

- Wszyscy obserwujemy bezradność działań w tym temacie pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa. Sekretarz Stanu zasłania się propozycjami Ministra Rozwoju i Finansów, nie potrafi przebić się ze swoimi pomysłami na posiedzeniach Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów.

To ostatni moment, aby przedstawić Pani Premier brak zaangażowania jej ministrów w przygotowanie stosownego projektu już od ponad 1,5 roku. To ostatni moment, aby Sejm przyjął ustawę, która umożliwi wypłatę ekwiwalentu pieniężnego za deputatu węglowy, już od 1 stycznia 2018 roku. Tylko wspólnie możemy doprowadzić do pozytywnego zakończenia prac nad ustawą.

Zachęcam Państwa do wysyłania listów bezpośrednio do Pani Premier Beaty Szydło. Wraz ze śląskimi posłami Platformy Obywatelskiej zaangażowałam się w akcję pisania listów – przedstawiając problem, opisując obietnice, przewlekłość i nieudolność prac nad przygotowaniem projektu ustawy. Do akcji może dołączyć każdy emeryt i rencista górniczy oraz wszyscy obecni górnicy, którym zależy na szybkim zakończeniu prac nad ustawą gwarantującą wypłatę ekwiwalentu za deputat węglowy – podkreśla Katarzyna Mrzygłocka. -
List można wysyłać mailowo bądź tradycyjną drogą pocztową. Także w moim wałbrzyskim biurze poselskim czekają gotowe listy do podpisu (ul. 1 Maja 3, Wałbrzych). W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt – 505 034 718. – dodaje posłanka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group