Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 3764
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Posłanka spotkała się z niemieckimi kolegami

Środa, 4 sierpnia 2010, 12:32
Aktualizacja: 12:32
Autor: red
Wałbrzych: Posłanka spotkała się z niemieckimi kolegami
Izabela Katarzyna Mrzygłocka
Fot. red
Wałbrzyska posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka spotkała się z delegacją posłów do niemieckiego parlamentu.

Celem spotkania były rozmowy dotyczące otwarcia rynku pracy dla polskich obywateli. Wizyta niemieckich parlamentarzystów była możliwa dzięki Fundacji Konrada Adenauera, która to fundacja zorganizowała spotkanie. Izabela Katarzyna Mrzygłocka podczas rozmów reprezentowała sejmową komisję Polityki Społecznej i Rodziny.

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie posłanki Mrzygłockiej:
- Zgodnie z zapowiedziami niemieckiego rządu do 2011 roku ich rynek pracy zostanie całkowicie otwarty dla Polaków. To zresztą maksymalny termin opisany w Traktacie Akcesyjnym. Dotąd tylko Niemcy i Austria nie pozwalają na swobodny przepływ pracowników pomiędzy naszymi krajami. W ten sposób chcą się chronić przed rosnącym bezrobociem. Trudno powiedzieć czy to dobry sposób, porównując sytuację w innych krajach UE widać, że problemy rynku pracy związane z globalnym kryzysem nie są bezpośrednio powiązane z otwarciem granic - mówi Mrzygłocka.

W Niemczech sporo landów boryka się z problemem wzrastającego bezrobocia. Spowodowane jest to głównie likwidacją dużych zakładów pracy.
- My w dużym stopniu mamy to już za sobą, więc Niemcy mogą się sporo od nas nauczyć, przede wszystkim jak nie popełnić błędów, których skutki odczuwamy w naszym mieście do dziś - dodaje posłanka.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group