Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4872
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Poszukiwali go w całej Europie

Piątek, 25 listopada 2022, 9:23
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Poszukiwali go w całej Europie
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy wczoraj wieczorem w jednym z wałbrzyskich mieszkań zatrzymali mężczyznę, który od kilkunastu lat zagranicą ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. 59–latek był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania za popełnienie serii oszustw, a przy tym działalność w zorganizowanej grupie przestępczej.

Wałbrzyscy policjanci wiedzieli, że mężczyzna od dłuższego czasu, bo od 2009 roku, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie różnych europejskich krajów. Wiedzieli też, że jest odpowiedzialny za serię sześćdziesięciu dziewięciu przestępstw i działalność w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się kilkanaście lat temu wyłudzeniami samochodów. Oszustwa polegały na podpisywanie umów leasingowych na podstawione osoby i sprzedaży pojazdów w krajach Europy Wschodniej.

Po tym jak Sąd Okręgowy w Świdnicy wydał list gończy i europejski nakaz aresztowania, mężczyzna był poszukiwany przez policjantów w całej Europie. Wpadł jednak w ręce wałbrzyskich funkcjonariuszy, po tym jak wrócił do Polski i ukrył się w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej. Aby zatrzymać mężczyznę, potrzebna była pomoc straży pożarnej, która wyważyła drzwi. Po siłowym wejściu do mieszkania, 59-latek wiedział już, że nie uniknie odpowiedzialności i czekał tylko na założenie mu przez policjantów kajdanek.

59-latek został przez mundurowych przewieziony do Aresztu Śledczego w Świdnicy, skąd trafi następnie do jednego z zakładów karnych na terenie Polski, gdzie spędzi najbliższe cztery lata.

Twoja reakcja na artykuł?

17
65%
Cieszy
5
19%
Hahaha
1
4%
Nudzi
1
4%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group