Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 1653
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Powiat bez Skrętkowicza

Sobota, 27 listopada 2010, 11:48
Aktualizacja: 17:21
Autor: PAW
Wałbrzych: Powiat bez Skrętkowicza
Augustyn Skrętkowicz nie dostał się do Rady Powiatu Wałbrzyskiego
Fot. red
Emocje po wyborach samorządowych już nieco opadły. W niektórych miastach i gminach czeka nas jeszcze druga tura wyborów. Jedną z największych niespodzianek wyborów samorządowych w naszym regionie jest słaby wynik Augustyna Skrętkowicza, który nie dostał się nieoczekiwanie do Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Augustyn Skrętkowicz przez ostatnie lata pełnił funkcję Starosty Wałbrzyskiego.

W tegorocznych wyborach samorządowych znalazł się na liście Platformy Obywatelskiej (wybory do Rady Powiatu Wałbrzyskiego) z numerem 1. Prawdopodobieństwo, że dostanie się do nowej rady było więc spore. Okazało się jednak, że wyborcy mają innych faworytów.

Z listy PO największą liczbę głosów uzyskał Waldemar Kujawa. Kujawa jednak startował również w wyborach na burmistrza Boguszowa-Gorc. W Boguszowie-Gorcach Waldemar Kujawa wygrał w pierwszej turze, a to oznaczało, że do rady powiatu wejdzie kolejny przedstawiciel PO z największą liczbą głosów. Myliłby się jednak ten, kto stawiał na Augustyna Skrętkowicza. Zwycięstwo Kujawy w Boguszowie-Gorcach dało możliwość wejścia do rady powiatu Edwardowi Podgórskiemu, startującemu z numerem 3 z listy PO.

Skrętkowicz z 555 głosami do rady się nie dostał. Nieoficjalnie mówi się, że były starosta nie robi z tego żadnej tragedii, ale z pewnością nawet w najczarniejszym scenariuszu Skrętkowicz nie przewidział, że startując z numerem 1, nie dostanie się do Rady Powiatu Wałbrzyskiego.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group