Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2219
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powstaje miejski Dom Pomocy Społecznej w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 13 listopada 2012, 15:25
Aktualizacja: Środa, 14 listopada 2012, 8:54
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
W Wałbrzychu powstaje Dom Pomocy Społecznej. Na Osiedlu Górniczym prowadzona jest już termomodernizacja budynku po PSP 31, który będzie adoptowany na DPS.

Liczba mieszkańców Wałbrzycha w domach opieki społecznej stale rośnie.Koszt pobytu 180 mieszkańców Wałbrzycha w 2011r. wyniósł ok. 4 000 000 zł. Co roku ok. 50-70 osób stara się o przyjęcie do ośrodka opieki. W mieście funkcjonuje jeden powiatowy DPS , w którym przebywa około 30 mieszkańców Wałbrzycha. Poza miastem umieszczonych jest ok. 150 osób.

Do końca 2013r. do użytku zostanie oddany pierwszy miejski Dom Pomocy Społecznej na Osiedlu Górniczym dla ok. 50 mieszkańców. W nowej placówce znajdzie zatrudnienie kilkadziesiąt osób.Obecnie w budynku prowadzone są prace termomodernizacyjne. Wykonywany jest remont dachu wraz z jego dociepleniem oraz wykonywana jest instalacja odgromowa na budynku. Z powodu bardzo złego stanu technicznego części budynku konieczne było zlecenie dodatkowych robót, nie ujętych w dokumentacji. W sumie koszt inwestycji wynosi ponad 230 000 zł. Trwają także prace projektowe w celu przystosowania budynku dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej.

Adaptacja tego budynku zakłada stworzenie:

- 10 pokoi czteroosobowych,
- 4 pokoje trzyosobowe
- 2 pokoje dwuosobowe

Przy każdy pokoju będzie toaleta z łazienką, przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

• jadalni
• gabinet medycznej pomocy doraźnej
• pomieszczenie do terapii i rehabilitacji
• pokój gościnny
• pomieszczenia techniczne

Posiłki dla mieszkańców ośrodka dostarczane będą w formie cateringu. Sala gimnastyczna zostanie przeznaczona na sale terapeutyczne oraz magazyn. Planuje się budowę dźwigu osobowego dostosowanego do osób niepełnosprawnych . Zagospodarowany zostanie również teren wokół obiektu – parkingi, tereny zielone.

Prezydent Wałbrzycha Romana Szełemej dodaje, że także budynek na ul. Andersa po PSP nr 2 zostanie adaptowany na Dom Pomocy Społecznej. – Obecnie analizujemy finansowanie tej inwestycji. Jest szansa na pozyskanie środków zewnętrznych, m.in. z tzw. „funduszu norweskiego”

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group