Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4858
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Pożyczka a kredyt – 3 drogi do otrzymania pieniędzy

Wtorek, 24 listopada 2020, 6:31
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Pożyczka a kredyt – 3 drogi do otrzymania pieniędzy
Fot. użyczone
W razie nagłej konieczności zasilenia budżetu domowego, na przykład z powodu remontu, wymiany sprzętu czy choroby, zachodzi konieczność wzięcia kredytu lub pożyczki. Którą z opcji wybrać? Zależy to od wielu czynników. Niektórych przeraża konieczność wizyty w banku i przygotowania mnóstwa dokumentów, dla innych ważne jest bardzo niskie oprocentowanie. Pożyczka a kredyt – jakie są różnice między nimi i która opcję warto wybrać?

Pożyczka pozabankowa
 
Tanie pożyczki pozabankowe oferowane są przez instytucje pożyczkowe, zarówno w oddziałach stacjonarnych, jak i online. Jednak to właśnie ta druga możliwość spowodowała, iż ten typ pożyczenia gotówki stał się tak popularny. Pożyczki online to przede wszystkim możliwość błyskawicznego otrzymania gotówki na konto, nawet w ciągu godziny. Również ilość niezbędnych dokumentów, które musi przygotować pożyczkobiorca jest znikoma, a weryfikacja tożsamości odbywa się przez specjalny program (Kontomatik, GroszConnect) lub przez przelew weryfikacyjny na znikomą kwotę (1 grosz lub 1 złoty). Dla nowych klientów często przygotowywane są promocje – na przykład pierwsza pożyczka bez oprocentowania. Na stronie https://www.czerwona-skarbonka.pl/tanie-pozyczki-pozabankowe/ znajdziemy listę tanich pożyczkodawców, dzięki czemu można wybrać najkorzystniejszą opcję.
 
Kredyt bankowy
 
Jeśli niezbędny zastrzyk gotówki jest planowany od dłuższego czasu, warto wziąć pod uwagę opcję wzięcia kredytu bankowego. Dzięki niższemu oprocentowaniu spłacanie go nie będzie nadmiernym obciążeniem dla budżetu domowego. W przypadku jakichkolwiek kłopotów można negocjować z bankiem możliwość wzięcia kredytu konsolidacyjnego, co pozwoli na odzyskanie zdolności spłacania zobowiązań i uniknięcie wpadnięcia w spiralę zadłużenia. Planując, w jakim banku najlepiej wziąć kredyt, warto przyjrzeć się rankingowi kredytów gotówkowych na czerwona-skarbonka.pl i wziąć pod uwagę takie czynniki, jak oprocentowanie, prowizja banku, oraz najważniejszy: RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Pozwoli to na skorzystanie z najlepszej oferty.
 
Pożyczka a kredyt
 
Pożyczki pozabankowe a kredyt w banku – co będzie lepsze? Na pewno bankowy kredyt kojarzy się z solidnością i pewnością, jednak jego załatwienie, zwłaszcza jeśli chodzi o większe sumy, wymaga trochę czasu i kompletowania potrzebnych dokumentów. Pożyczki jeszcze do niedawna kojarzyły się z dużym ryzykiem, jednak obecnie instytucje pozabankowe to poważny gracz na rynku, a oferowane przez nie warunki są coraz bardziej atrakcyjne, w dodatku otrzymanie gotówki trwa znacznie krócej i jest mniej skomplikowane. Dlatego warto przemyśleć wybór, by wybrać tę możliwość, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group