Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 2893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pracownia Miast w Wałbrzychu

Piątek, 29 sierpnia 2014, 6:30
Aktualizacja: 13:48
Autor: Ina
Wałbrzych: Pracownia Miast w Wałbrzychu
Fot. Ina
Konferencja, która odbyła się wczoraj w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój w Wałbrzychu to część projektu Pracownia Miast „Gazety Wyborczej”.

Pracownia Miast to nowe forum wymiany opinii dla liderów. Naukowcy, biznesmeni, urzędnicy, artyści, działacze społeczni, dziennikarze spotykają się, by rozmawiać o przyszłości miasta. 28 sierpnia, podczas konferencji w Aqua Zdroju, rozmawiano właśnie o Wałbrzychu.

- Uważam, że zmiana zaczyna się nie wtedy, kiedy wyremontujemy ulice czy budynki, ale wtedy, kiedy grupa ludzi postanowi, że zmiana jest możliwa – mówił Grzegorz Piechota, szef akcji społecznych „Gazety Wyborczej”, który mieszkał w Wałbrzychu 16 lat temu. - Celem spotkania jest, abyśmy uszyli Wałbrzych na miarę naszych potrzeb, możliwości, ale także aspiracji i marzeń.

W czasie spotkania przedstawiono wyniki oceny życia w mieście na podstawie badań prof. Janusza Czapińskiego, a także wnioski, które powstały po zebraniu opinii od uczestników Pracowni Miast.

Jednym z przybyłych do Wałbrzycha gości był Paweł Orłowski – wiceminister infrastruktury i rozwoju, który mówił o idei ustawy rewitalizacyjnej.

Kolejnym punktem konferencji była debata, która podzielona została na trzy bloki. Pierwszy blok - „Miasto odrodzone” - dotyczył wizji miast w Unii Europejskiej oraz funduszy unijnych, drugi - „Miasto pracy” poruszał kwestię inwestorów w mieście oraz regionie, a także sprawę przyszłości gospodarczej, trzeci blok – „Miasto dialogu” był podsumowaniem warsztatów, które odbyły się dzień wcześniej.

- Chciałbym, aby Wałbrzych został zapamiętany jako miejsce magiczne – zaznaczał Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group