Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 3211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent dobrał zastępców

Piątek, 17 grudnia 2010, 18:03
Aktualizacja: Niedziela, 19 grudnia 2010, 17:11
Autor: Sven
Wałbrzych: Prezydent dobrał zastępców
Zygmunt Nowaczyk ma odpowiadać m.in. za sprawy sportu i oświaty
Fot. Sławomir Pawlik
Dwóch nowych i jeden „stary” – prezydent Kruczkowski przedstawił mediom swoich zastępców.

Dariusz Lenda (SLD) został zastępcą do spraw infrastruktury. Zapowiedział, że jednym z pierwszych zadań, jakie zechce zrealizować, będzie dokładna inwentaryzacja zasobów komunalnych. Po jej przeprowadzeniu będzie możliwa ocena sytuacji i wprowadzenie ewentualnych ulepszeń w funkcjonowaniu całego działu. W kwestii „uwolnienia” stałego zasobu mieszkaniowego stwierdził, że powinno się to zrobić, ale sukcesywnie, a nie jednym „cięciem”. Dariusz Lenda jest z wykształcenia prawnikiem. Do tej pory pracował w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. W związku z objęciem funkcji zastępcy prezydenta, przestał być radnym Rady Miasta oraz wybranym raptem wczoraj przewodniczącym Komisji Gospodarki Miejskiej. Jego miejsce w Radzie Miasta zajmie najprawdopodobniej Zdzisław Dobrowolski.

Zygmunt Nowaczyk (SLD) będzie odpowiadał za oświatę, sprawy społeczne, kulturę i sport. Z wykształcenia nauczyciel. Od początku kariery zawodowej pełnił różne funkcje kierownicze na wszystkich szczeblach szkolnictwa oraz w administracji państwowej i samorządzie. Stwierdził, że przy przychylności radnych, będzie dobrze realizować swoje zadania. Przejście do pracy w Ratuszu oznacza rezygnację z funkcji radnego Rady Powiatu, gdzie miejsce Zygmunta Nowaczyka zajmie najpewniej Krzysztof Gołosz.

Marek Małecki, który jako jedyny z grona zastępców pozostał na stanowisku, będzie, jak dotychczas, odpowiadał za sprawy gospodarcze miasta. Na dzisiejszym spotkaniu stwierdził, że czeka go w najbliższych latach realizacja bardzo ambitnych planów. Wyraził nadzieję, że dobra współpraca z pozostałymi zastępcami przełoży się na rozwój miasta.

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group