Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 3098
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent Szełemej spotkał się z mieszkańcami Poniatowa

Wtorek, 23 stycznia 2018, 6:48
Aktualizacja: 10:00
Autor: red.
Wałbrzych: Prezydent Szełemej spotkał się z mieszkańcami Poniatowa
Fot. red.
Wczoraj w Przedszkolu Samorządowym nr 17 im. Jana Brzechwy na Poniatowie odbyło się spotkanie Romana Szełemeja – prezydenta Wałbrzycha z mieszkańcami tej dzielnicy naszego miasta.

Prezydent Roman Szełemej spotyka się z mieszkańcami każdej dzielnicy Wałbrzycha a spotkania te stały się już tradycją. Wczoraj na Poniatowie Roman Szełemej mówił o gospodarce odpadami, o konieczności jeszcze większej segregacji odpadów, o działaniach zmierzających do zmniejszenia ich liczby i o nieuchronnych, przyszłych podwyżkach stawek za wywóz śmieci, wynikających z odgórnych uwarunkowań. Kolejnym poruszonym przez prezydenta Szełemeja tematem była abolicja czynszowa w mieszkaniach komunalnych. Wprawdzie ten temat dotyczy mieszkańców Poniatowa w mniejszym stopniu niż mieszkańców innych dzielnic naszego miasta, ale prezydent zaznaczył, że istnieje możliwość otrzymania 70-cio procentowego umorzenia zadłużenia czynszowego, po podpisaniu umowy, wpłacie 30-ciu procent zadłużenia i regularnym opłacaniu czynszu przez kolejne 12 miesięcy. Istnieje też możliwość odpracowania zadłużenia.

Oprócz zaległościach w opłatach czynszowych i segregacji śmieci mowa też była o paleniu w piecach przedmiotów, które w żadnym wypadku nie powinny zostać spalone - jak na przykład plastik. Prezydent zapowiedział w tym obszarze kontrole z użyciem nowoczesnego sprzętu i surowe kary dla osób, które palą w piecach elementami do tego nie przeznaczonymi. Kolejnym tematem poruszanym podczas spotkania były nowe mieszkania komunalne i socjalne, które powstają w naszym mieście. Jednak najwięcej emocji wśród mieszkańców wzbudził temat wodociągów i kanalizacji, które niemałym kosztem zostały utworzone na Poniatowie, jednak z różnych powodów nie wszyscy mieszkańcy zdecydowali się na przyłączenie do sieci. Na spotkaniu mowa też była o remontach ulic, "spowalniaczach" o które postulowali mieszkańcy i idei utworzenia w tej dzielnicy parku i skweru, ale ten pomysł raczej nie doczeka się realizacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group