Poniedziałek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 2299
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezydent woli budować niż remontować

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 27 września 2012, 7:42
Aktualizacja: 17:22
Autor: PAW
Fot. PAW
Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie, w ramach którego prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wysłuchał tym razem problemów, z jakimi borykają się mieszkańcy dzielnicy Stary Zdrój.

W budynku Gminnego Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy 11 Listopada odbyło się spotkanie prezydenta Romana Szełemeja z mieszkańcami Starego Zdroju. Frekwencja nie powaliła na kolana, bowiem na spotkaniu pojawiło się około 40 osób.
- W tej dzielnicy problemy mieszkalne mają spore znaczenie – uważa Roman Szełemej. – W starych dzielnicach takich jak: Sobięcin, Podgórze czy Stary Zdrój cierpimy na deficyt mieszkań w dobrym stanie. Jest tu wiele budynków w złym stanie technicznym wymagających remontów.

Według Szełemeja, dobrym rozwiązaniem jest wykupywanie mieszkań do remontu za niewielką sumę. Z takiej możliwości skorzystało już około 250 mieszkańców Wałbrzycha.
Zebrani mieszkańcy zwracali jednak uwagę, że wiele mieszkań jest dewastowanych, a lokatorzy nie dbają o ich wygląd.
- Nie możemy biernie przyglądać się aktom wandalizmu i musimy w takich sytuacjach reagować – mówi Szełemej.

Najwięcej czasu podczas tego spotkania poświęcono właśnie sprawom mieszkaniowym. Według słów prezydenta Wałbrzycha, abolicja czynszowa, czy też akcja odpracowywania zadłużenia czynszowego, przyniosły pozytywne efekty, bowiem kilkuset mieszkańców miasta skorzystało z takiej właśnie szansy i dzięki temu ich zadłużenie zostało znacznie zredukowane. Roman Szełemej, kontynuując temat mieszkaniowy, uważa, że miastu bardziej opłaca się budować nowe mieszkania niż remontować te stare.
- Część tych budynków grozi po prostu zawaleniem, a do tego psują wizerunek miasta – mówi Szełemej. – Dlatego zdecydowaliśmy się na budowę nowych mieszkań. W ciągu dwóch lat chcemy, by takich mieszkań w Wałbrzychu powstało 250-350.

Jak poinformował prezydent, takie budynki czterokondygnacyjne powstaną w pierwszej kolejności na Nowym Mieście, Podzamczu oraz Białym Kamieniu. Będą to stosunkowo niedrogie 1 i 2-pokojowe mieszkania.
- Na ten cel chcemy zdobyć środki z budżetu państwa i myślę, że jest na to olbrzymia szansa – uważa Szełemej.

Dalej prezydent mówił o gospodarce śmieciowej i śmieciowej rewolucji, która czeka Polaków od lipca przyszłego roku. Przybliżył również cel akcji „Wywalmy graty z chaty”. Oczywiście nie mogło również zabraknąć kilku słów poświęconych inwestycjom drogowym, a część z nich akurat będzie prowadzona w dzielnicy Stary Zdrój. Okolicznych mieszkańców najbardziej z pewnością ciekawi remont ulicy 11 Listopada.
- Noworudzka i Świdnicka są w trakcie remontu – mówi Szełemej. – Przy ulicy 11 Listopada wymieniona zostanie nawierzchnia, chodniki, ale także oświetlenie uliczne.

Przybyli na spotkanie mieszkańcy Starego Zdroju najczęściej poruszali sprawy mieszkaniowe. A to zwracali uwagę na uciążliwych lokatorów, a za innym razem na wandali niszczących mieszkania.
- Na Orliku brakuje sprzętu i dzieci po godzinie 15.00 nie mają co robić, bo nawet piłki nie mają, żeby z tego obiektu korzystać – skarżył się mężczyzna.
Inna mieszkanka skarżyła się na komunikację miejską, które według niej, nie funkcjonuje tak jak powinna, a autobusy kursują nieregularnie.

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 27-09-2012 8:20
a co w tym mieście funkcjonuje normalnie?
~księgowy 27-09-2012 10:26
Normalnie tutaj funkcjonuje prowizorka i indolencja urzędnicza. Prezydent funduje naszym dzieciom niewolę, bo to one będą spłacać gminne kredyty. W kółko obiecuje to kopalnie , to drogi, teraz mieszkania. A kasę wydaje lekką ręką, bo to nie jego.
~Mieszkaniec 27-09-2012 12:36
W końcu poszedł ktoś po rozum do głowy i nie będzie remontowania syfu. Za te pieniądze które idą w remonty powstały by nowe funkcjonalne mieszkania.
~ooo 27-09-2012 14:06
ALE FREKFENCJA.
wolfen 6-10-2012 2:22
250 mieszkań na rok? Potrzeba 10 razy tyle i to tanich mieszkań. A nie żenujących abolicji.
~Edyta 24-10-2012 15:04
A ile takie mieszkanie będzie kosztowało od miasta bo nie sądze że takie mieszkanie 1 czy 2 pokojowe się dostanie za darmo w Polsce nic nie ma za darmo ja tak myśle że za jakąś kałcja będzie wpłacana na maisto za grubą kase w miare możliwości Wałbrzych biedny więc wmiare możliwości nie każdego z nas na to stać no chyba że jakiś system kredytowy który się spłacać miastu za mieszkania ...tak mi sie to widzi a jak a jak to sie okaże moze ktoś wie ?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group