Sobota, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 4844
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Problem dzików narasta

Piątek, 14 stycznia 2022, 10:37
Autor: red
Wałbrzych: Problem dzików narasta
Fot. archiwum
Niemal codziennie otrzymujemy informacje mailowe, czy telefoniczne, o dzikach przechadzających się po największych wałbrzyskich dzielnicach – Podzamczu i Piaskowej Górze.

Z problemem tym miasto nasze, ale również wiele innych samorządów, jak np. Boguszów-Gorce, borykają się od dłuższego casu. Odstrzał dzików jest zlecony, ale dochodzi do takich sytuacji jak ta sprzed kilku tygodni na Podzamczu, gdzie w biały dzień myśliwy strzelał do dzików w środku osiedla. Sprawa ta została nagłośniona i trafiła nawet do ogólnopolskich mediów. Jak zatem walczyć z tym problemem?

- To jest spory problem dla nas - mówi prezydent Roman Szełemej. - Z tym problemem nikt tak naprawdę nie potrafi sobie poradzić w Polsce. Ilość dzików w Polsce stale rośnie. Niestety część mieszkańców wystawia jedzenie lub je wyrzuca, co zachęca przychodzenie dzikich zwierząt do miasta. Dziki się już prawie udomowiły. Zdarzenia z Podzamcza wprowadziło mnie w zdumienie i przerażenie, że ktoś mógł pomyśleć, żeby strzelać do dzików na terenach miejskich. Analizujemy sytuację i na terenach miejskich takich zdarzeń nie będzie. Myśliwi i koła łowieckie starają się zmniejszać liczebność dzików na terenach leśnych, na polach. Z miasta trzeba dziki przepędzać, ale tworzone parki kieszonkowe, place zabaw, siłownie zewnętrzne są grodzone przed dzikami, aby te miejsca były bezpieczne.

Twoja reakcja na artykuł?

7
8%
Cieszy
27
31%
Hahaha
2
2%
Nudzi
5
6%
Smuci
10
11%
Złości
36
41%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group