Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 8927
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Projekt budowy wstrzymany

Czwartek, 2 lutego 2023, 12:31
Aktualizacja: 14:03
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Projekt budowy wstrzymany
Fot. Miasto Kamienna Góra
Wczorajsza decyzja rady miasta Kamienna Góra wstrzymała projekt dofinansowania budowy nowego budynku mieszkalnego TBS przy ul. Staszica w Kamiennej Górze.

Ta inwestycja jest gotowa do realizacji. Jest projekt budowlany, pozwolenie na budowę i wykonawca. W budynku ma powstać 18 mieszkań. Kamiennogórzanie od dawna na nie czekają, bo lista oczekujących na lokum w TBS w Kamiennej Górze liczy sobie prawie 170 rodzin.

Ośmiu radnych (Jacek Bruździak, Janusz Jarosz, Andrzej Grzyb, Bogdan Murawski, Łukasz Sławiński, Sławomir Sławiński, Wiesław Sobiechowski, Mariusz Łobos) zdecydowało się nie poprzeć projektu, jedna osoba się wstrzymała. Pięcioro radnych (Jerzy Basta, Regina Komorowska, Violetta Majak, Danuta Kurnyta, Iwona Szczerbaty) poparło projekt umożliwiający szybkie rozpoczęcie budowy.

- Co zrobię w tej sytuacji? Jeszcze raz spróbuję przekonać radę miasta, że rozwój budownictwa mieszkaniowego jest w Kamiennej Górze konieczny. Poproszę radnych o ponowne spotkanie na sesji w przyszłym tygodniu. Co, jeśli rada nadal będzie blokowała projekt? Towarzystwo Budownictwa Społecznego może zaciągnąć komercyjny kredyt. Niestety, to rozwiązanie wiąże się z wyższymi kosztami najmu, które będą ponosili mieszkańcy nowego budynku. Obecna stawka czynszu – 13,50 zł za metr kw. wzrośnie do co najmniej 19 zł. Chciałbym uniknąć takiego scenariusza i mam nadzieję, że znajdę zrozumienie u Państwa radnych - komentuje sytuację burmistrz Janusz Chodasewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
25%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
75%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group