Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4441
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prokurata bada sprawę afery nagraniowej

Wtorek, 7 grudnia 2010, 19:49
Aktualizacja: Piątek, 10 grudnia 2010, 12:21
Autor: PAW
Wałbrzych: Prokurata bada sprawę afery nagraniowej
Longin Rosiak przekazał prokuraturze oryginalny zapis rozmowy z Romanem Ludwiczukiem
Fot. red
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu wszczęła śledztwo w sprawie korupcji politycznej, do jakiej miał dopuścić się senator Roman Ludwiczuk.

Przypomnijmy, że chodzi o rozmowę senatora Romana Ludwiczuka z Longinem Rosiakiem, do której doszło 30 listopada. Podczas tej rozmowy senator Ludwiczak miał zaproponować Longinowi Rosiakowi objęcie stanowiska wicestarosty w zamian za rezygnację Rosiaka z popierania Mirosława Lubińskiego w wyborach na prezydenta Wałbrzycha.

Rosiak całą rozmowę nagrał, a później przekazał do prokuratury. Senator jest podejrzewany o korupcję polityczną i tzw. płatną protekcję. Prokuratura zabezpieczyła dyktafon cyfrowy, na którym nagrano rozmowę i oryginalny zapis rozmowy Ludwiczuka z Rosiakiem.

Tymczasem coraz więcej przegranych w wyborach, składa wnioski o unieważnienie tych wyborów samorządowych w Wałbrzychu. Zrobił to m.in. Patryk Wild, który kandydował na stanowisko prezydenta Wałbrzycha, ale zajął 3. miejsce w pierwszej turze i do drugiej tury nie awansował. Podobny wniosek złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Ponadto sprawą kupowania głosów, do którego to procederu miało w Wałbrzychu nagminnie dochodzić, zajmie się CBA.

Czytaj również

Komentarze (84)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group