Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 3458
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Promesy na sprzęt

Środa, 8 lipca 2020, 6:36
Aktualizacja: Piątek, 10 lipca 2020, 9:12
Autor: JAZ
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Promesy na sprzęt
Fot. JAZ
Na placu przed Komendą Miejską Straży Pożarnej w Wałbrzychu odbyła się uroczystość wręczenia promes dofinansowania w ramach programu "Sprzęt dla OSP".

Dofinansowanie otrzymało 116 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu byłego województwa wałbrzyskiego. W spotkaniu ze strażakami wziął udział Minister, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Michał Dworczyk, Komendant Wojewódzkiej Straży Pożarnej we Wrocławiu st. bryg. mgr inż. Marek Kamiński, Senator RP Aleksander Szwed, wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Grzegorz Macko czy też wiceprezes WSSE Kamil Zieliński.
- Wręczymy wam środki, które wykorzystacie na sprzęt, mundury, na wszystko co tylko będzie wam potrzebne. Przy okazji chciałem wam podziękować za wasze zaangażowanie w służbę, która jest nie do przecenienia. W dzisiejszych czasach są to postawy, które pokazują, że można być dla drugiego człowieka. Takie postawy są w moim przekonaniu szalenie istotne. Za to bardzo wam dziękuję - mówił Minister Dworczyk.

- Chciałem się przyłączyć do tych podziękowań. Dziękuję bo w ostatnim czasie mieliśmy w wielu miejscach stan powodzi, stan klęski, ale na was zawsze można było liczyć - mówił Senator RP.

- Polski system ratowniczo-gaśniczy opiera się na dwóch filarach. Na zawodowym i ochotniczym. Jak bardzo jest to potrzebne, przekonaliśmy się podczas ostatnich akcji w kotlinie kłodzkiej. Dziękujemy wam za to. Wiem, że ta pomoc jest wam bardzo potrzebna i wierzę, że jeszcze się spotkamy - mówił Grzegorz Macko.

Z regionu wałbrzyskiego promesy otrzymały OSP Boguszów, OSP Gorce, OSP Jaczków, OSP Grzędy, OSP Mieroszów, OSP Czarny Bór, OSP Głuszyca, OSP Gostków, OSP Stare Bogaczowice, Grupa Ratownicza z Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

6
35%
Cieszy
2
12%
Hahaha
1
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
7
41%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group