Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3653
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przed nami Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 21 stycznia 2015, 7:22
Aktualizacja: 11:46
Autor: Robert Bajek
Fot. Robert Bajek
Od 5 do 8 marca br. w Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua–Zdrój w Wałbrzychu rozgrywane będą 83 Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Tenisie Stołowym. Będzie to wyjątkowo ciekawe widowisko dla fanów tego sportu, ponieważ swój udział w imprezie zapowiedzieli czołowi polscy tenisiści stołowi.

O organizacji tej ważnej sportowej imprezy mówili wczoraj podczas konferencji prasowej w wałbrzyskim Ratuszu Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha, Wojciech Waldowski – Prezes Zarządu Polskiego Związku Tenisa Stołowego i Mariusz Gawlik – Prezes Aqua-Zdroju.

„Razem z zarządem Aqua-Zdroju od otwarcia kompleksu realizujemy bardzo konsekwentnie ambitny plan utworzenia czy też wykreowania tego miejsca jako znakomitej lokalizacji imprez o randze krajowej i międzynarodowej. Imprez, które przez wiele ostatnich lat do Wałbrzycha nie trafiały. Nie trafiały dlatego, że nie było właściwego miejsca, infrastruktury na takim poziomie i tak mądrze i funkcjonalnie pomyślanej” – powiedział na początku konferencji Prezydent Roman Szełemej

Następnie głos zabrał pochodzący z Wrocławia a jako zawodnik goszczący nie raz w Wałbrzychu Prezes PZTS Wojciech Waldowski:

-Cieszę się bardzo, że największa impreza jaka jest w kalendarzu, oprócz Międzynarodowych Mistrzostw Polski – Polish Open, odbędzie się na Dolnym Śląsku, w Wałbrzychu. Co jest jeszcze bardzo ważne – mieliśmy tu już jedną imprezę rangi ogólnopolskiej. Wtedy spotkałem się z Panem Prezydentem i powstała myśl, żeby stworzyć imprezę najwyższej rangi. Jest tu obiekt z XXI wieku. Nic piękniejszego dla promowania Wałbrzycha i tej hali nie może się zdarzyć niż impreza najwyższej rangi – Mistrzostwa Polski. W Polsce powstaje coraz więcej obiektów sportowych o najwyższej klasie. Największy problem jest z tym, z czym w Wałbrzychu świetnie sobie radzicie – żeby wykorzystać taki obiekt sportowy, żeby nie stał pusty, żeby nie tylko żył, ale i dostarczał pieniędzy, żeby na siebie zarabiał. To jest wielkie zadanie władz samorządowych, żeby wybudować obiekty, ale potem żeby one żyły. A jak jeszcze będą zarabiały na siebie, to już jest fenomen. Życzę, żeby te Mistrzostwa Polski przyczyniły się do tego, do popularyzacji miasta i do tego, by po tej imprezie można się było cieszyć z wyników ekonomicznych. Start zapowiedzieli wszyscy najlepsi zawodnicy w kraju. Wszyscy przywiązują bardzo wielką wagę do tych zawodów.

Na 12 profesjonalnych stołach 64 zawodniczki i 64 zawodników będzie rywalizowało i walczyło o medale w kategorii indywidualnej, ale także w kategoriach debel i mikst. Warto podkreślić, że będzie to elita polskiego tenisa stołowego, ponieważ na Mistrzostwa do Wałbrzycha przyjedzie ograniczona, specjalnie wybrana grupa najlepszych krajowych zawodników.

Na temat zbliżających się Mistrzostw Polski wypowiedział się również Prezes Aqua-Zdroju Mariusz Gawlik:

-Są to pierwsze od 13 lat Mistrzostwa Polski, odbywające się na Dolnym Śląsku. Jest to duże wyróżnienie. Postaramy się i zrobimy wszystko, aby uczestnicy, którzy przyjadą do Wałbrzycha byli bogatsi o dobre, pozytywne wrażenia, aby do nas wracali. Poprzez imprezy dużej rangi, poprzez wydarzenia sportowe chcemy pokazać naszą halę. Zakładamy, że ci którzy ją zobaczą, przyjadą tu później na kolejne zawody, na zgrupowania, przyjadą trenować w naszym obiekcie, bo obiekt jest doskonały do tego, aby szlifować tutaj formę.

Warto zaznaczyć, że Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym będą się odbywać w dniach od 5 do 8 marca, tydzień później odbędzie się III Grand Prix Polski Młodzików i Młodziczek w Tenisie Stołowym a już pod koniec marca na Aqua-Zdroju odbędą się Mistrzostwa Świata w Zapasach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group